«Garā pupa» - izdota ceturtā atjaunotā dzejas gadagrāmata bērniem

Vienīgajā Dzejas dienu pasākumā, kas veltīts bērniem, atklāts jau ceturtais atjaunotais dzejas almanahs bērniem “Garā pupa”, ko izdod biedrība “Ascendum”. Pasākumā grāmatas sastādītāja Inese Zandere iepazīstināja ar jaunākās “Garās pupas” saturu, tajā publicēto dzejoļu autori uzstājās ar priekšlasījumiem, bet noslēgumā apbalvoja bērnu dzejas konkursa laureātus – bērnus no dažādām Latvijas pilsētām.

Biedrība “Ascendum” sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi izdevusi 2017. gada dzejas gadagrāmatu bērniem, kurā atrodami gan bērnu dzejas jaunumi, gan līdz šim nepublicēti 33 autoru darbi. Gadagrāmatā apkopoti dzejoļi bērniem, kas atrasti tautā iemīļotu dzejnieku arhīvos, kā arī publicēta apjomīga tautasdziesmu kopa.

Sumināti arī šī gada jubilāri – Jāzeps Osmanis, Andris Vējāns, Valdis Grenkovs, Arturs Goba un vēl pulka autoru. Grāmatā atrodams Kārļa Vērdiņa poēmas “Dilles tante” fragments un ieskats citu valodu dzejas tradīcijās. Nodaļā “Sākums” lasāmi bērnu radošie darbi –bērnu dzejas konkursa 42 dalībnieku veiksmīgākie dzejoļi.

Dzejas krājumu kā dāvanu bez maksas saņēmušas 1000 Latvijas bibliotēkas un skolas, toties pārdoto grāmatu ieņēmumi tiks izmantoti bērnu kultūras projektam ”Garā pupa”, kas rūpējas par bērnu kultūras pieredzes vairošanu.

“Garās pupas” izdošanu 2014. gadā pēc ilgāka pārtraukuma atjaunoja biedrība “Ascendum” un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Gadagrāmatas veidolu radījuši dizaineri Rūta Briede un Artis Briedis, savukārt šī gada izdevumu ilustrējis vairākkārt apbalvotais mākslinieks, animācijas filmu režisors Edmunds Jansons.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti