Forumā meklēs labākos risinājumus vidējās un augstākās izglītības sasaistei

Lai meklētu labākos risinājumus, kas nodrošinātu vispārējās un augstākās izglītības savstarpējo sasaisti, kā arī salāgotu izglītības saturu un atbalstu, piektdien, 10. jūnijā, pulksten 10.00 Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) norisināsies forums "Izglītības sistēmas mijiedarbība vidējās un augstākās izglītības posmā". Forumu organizē Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un RTU, un tas ir turpinājums jau iepriekšējos gados notikušajiem konferenču cikliem.

Foruma norisei būs iespējams sekot līdzi LSM.LV.

Forumu atklās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens, izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece un RTU rektors Leonīds Ribickis. Pasākums pulcēs izglītības politikas veidotājus, mācībspēkus, lietpratējus, kā arī citus interesentus.

Plānots, ka foruma dalībnieki spriedīs par vidusskolas padziļināto kursu komplektu (izvēļu grozu) piedāvājumu Latvijas skolās un skolēnu izvēles statistiku, kā arī pārrunās nepieciešamās izglītības finansēšanas sistēmas izmaiņas.

Tāpat paredzēts spriest par izglītības sistēmas attīstības prognozēšanu, plānošanu un vadību reģionālā līmenī, kā arī diskutēt par skolvadības labo praksi un to, kā nodrošināt skolas pedagogu sastāvu un darbu.

Foruma dalībnieki pārrunās arī jautājumus saistībā ar izglītības kvalitātes nodrošināšanas pamatprincipiem un izglītības procesu monitoringu izglītības iestādes, pašvaldības un valsts līmenī. Plānots spriest arī par risinājumiem augstskolu iesaistei eksakto mācību priekšmetu satura nodrošināšanā un intereses veicināšanā par studijām zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātnes un matemātikas jomās.

Plānots arī grupu darbs, kurā foruma dalībnieki meklēs risinājumu, kā nodrošināt vispārējās un augstākās izglītības posmu savstarpējo sasaisti un salāgotu izglītības saturu un atbalstu.

Forums "Izglītības sistēmas mijiedarbība vidējās un augstākās izglītības posmā" norisināsies piektdien, 10. jūnijā, pulksten 10.00 RTU auditoriju mājā "Domus Auditorialis" Zunda krastmalā 8, Rīgā.

Foruma programma:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt