Fizikas komandu olimpiāde pulcē vairāk nekā 450 skolēnus no visas Latvijas

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni un absolventi rīko trešo Fizikas komandu olimpiādi. Jau norisinājusies pirmā kārta, kurā tiešsaistē piedalījās 105 komandas no dažādām skolām visā Latvijā, informē olimpiādes organizētāji.

Pirmās kārtas rezultāti apkopoti un spēcīgākas komandas 5. februārī tiksies otrajā – noslēdzošajā kārtā, kas plānota klātienē, lai iesaistītu skolēnus arī laboratorijas darbu un praktisko uzdevumu risināšanā. Olimpiādē piedalās 8.–12. klašu skolēni, un tiks apbalvotas labākās komandas katrā klašu grupā.

Olimpiādes organizatori pauž gandarījumu, ka olimpiāde ar katru gadu ieinteresē arvien vairāk skolēnu. Sākot ar trim skolām un 19 komandām pirmajā gadā līdz 37 skolām un 105 komandām šajā reizē. Starp pirmās kārtas dalībniekiem bija skolēni no Rīgas, Siguldas, Salaspils, Daugavpils, Rēzeknes, Preiļiem, Talsiem, Limbažiem, Druvas, Liepājas un citām apdzīvotām vietām Latvijā – kopā vairāk nekā 450 skolēnu.

Plānots, ka olimpiādes otrā kārta notiks, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas telpās, ja to ļaus epidemioloģiskie apstākļi valstī. Tajā piedalīsies 31 komanda. Skolēni risinās paaugstinātas grūtības uzdevumus, kā arī būs jāveic laboratorijas darbs un eksperiments.

Ideja par olimpiādi radusies pirms četriem gadiem, iedvesmojoties no matemātikas komandu olimpiādes “Atvērtā kopa”. Vairāk stāsta Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolvents un galvenais olimpiādes organizators Jānis Pudāns: “Mums ļoti patika “Atvērtās kopas” olimpiādes formāts, un Latvijā iepriekš nav bijusi līdzīga komandu olimpiāde fizikā, tāpēc nolēmām izveidot savu. Mēs paši esam piedalījušies starptautiskās fizikas olimpiādēs un izcīnījuši tajās godalgotas vietas. Šī pieredze palīdz mums uzdevumu gatavošanā un iedvesmo veicināt fizikas popularitāti jauniešu vidū Latvijā. Olimpiādes mērķis ir attīstīt prasmes strādāt komandā, kā arī sagatavot skolēnus valsts un starptautiska līmeņa olimpiādēm fizikā, iepazīstinot ar idejām, tehnikām un uzdevumiem.”

Olimpiādi organizē 11 skolēni un absolventi no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas – paši veido uzdevumus, atrod atbalstītājus, kā arī labo un vērtē risinājumus. Fizikas komandu olimpiādes galvenais atbalstītājs ir tehnoloģiju un izklaides uzņēmums "Tet".

“Esam priecīgi, ka fizika iekaro arvien vairāk skolēnu prātus un sirdis, un tikpat priecīgi esam atbalstīt šo iniciatīvu, kas jauniešiem saistošā veidā palīdz izprast fiziku un iemīlēt to vairāk. Fizika attīsta izpratni par tehnoloģijām, palīdz mācīties analizēt un izmantot datus, kā arī veicina radošumu, eksperimentālās prasmes un virkni citu šodien un nākotnē noderīgu prasmju, ko mēs augstu vērtējam arī ''Tet'' organizācijā,” stāsta "Tet" galvenais tehnoloģiju direktors Dmitrijs Ņikitins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt