Panorāma

Pedagogiem algas šogad nepalielinās

Panorāma

Panorāma

«Lote un pazudušie pūķi» drīz arī Latvijā

Filmas veidotāji: Februāra beigās Latvijā gaidāma pirmizrāde pēdējai filmai par Loti

Suņu meitenes Lotes jaunie piedzīvojumi animācijas filmā “Lote un pazudušie pūķi”, kas iekļauti Berlīnes starptautiskā kinofestivāla konkursa programmā, pēc divām nedēļām būs skatāmi arī Latvijā.

Pirmo reizi Izgudrotāju ciema tēlus mūsu animatori sāka zīmēt nu jau pirms 18 gadiem. Kopš tā laika Lote iepazīta līdz vismazākajam sīkumam. “Ko viņa jūt, kā viņa reaģē, kā uzvedas – mēs par viņu zinām pilnīgi visu. Lielais nezināmais bija mazā māsa, ar to arī skatītāji varēs iepazīties. Un otrais lielais nezināmais bija pūķi, ko neviens nebija redzējis, bet par kuriem stāstīja leģendas,” stāsta “Lote un pazudušie pūķi” animatore Jolanta Bīgele.

Jaunajā filmā Izgudrotāju ciemā ierodas divi zinātnieki, lai meklētu skaistākās tautasdziesmas. Viņi dzirdējuši leģendas par mītisku pūķu dziedātajām dziesmām, ko ļoti grib ierakstīt. Dzirdot šo stāstu, pūķus meklēt dodas arī Lote kopā ar mazo māsu Rozīti.

Mazo Rozi latviski ierunājusi septiņus gadus vecā Amēlija. “Latviski ierunājusi mana meita Amēlija. Es turpinu igauņu tradīciju, jo igauņu variantā mazo Rozi ierunāja režisora Janno mazmeita,” stāsta “Lote un pazudušie pūķi” skaņu režisors Andris Barons.

Skaņu režisors Andris Barons arī ir tas, kurš visiem pārējiem Izgudrotāju ciema tēliem piemeklējis latviskās balsis.

Puse jaunās filmas tapusi Igaunijā, puse Latvijā. Visus izteicienus un jokus latviešu mēlei un izjūtai tuvākus padarījis dzejnieks Andris Akmentiņš.

“Lote Igaunijā atšķiras no Lotes Latvijā tieši tekstu dēļ. Varētu  grāmatu izdot, kas ir par aforismiem, kas ir tam slānim, kas nav mazi bērni, bet ir pieaugušie. Andris Akmentiņš ir milzīgu darbu paveicis, kas ir tuvāk latviešu auditorijai. Igaunijā savukārt tie stāstiņi ir vairāk viņiem saprotami,” stāsta  “Lote un pazudušie pūķi” producents Vilnis Kalnaellis.

Šī būšot pēdējā filma par Loti – animatoriem solījis filmas režisors Janno Poldmā. Tomēr viņi smej – tāpat viņš teicis arī pēc pirmās un otrās filmas.

Tomēr ir lietas, kas vienmēr palikušas nemainīgas. Piemēram, Lotes kleita. “Viņai ir vismaz 10 šādas kleitas, bet viņa ir ļoti konservatīva – viņa pieturas pie šīs krāsas un modeļa kleitas,” zina stāstīt animatore Bīgele.

“Lote un pazudušie pūķi” iekļauta Berlīnes filmu programmā bērniem un jauniešiem “Generation” un konkursā sacentīsies ar vēl 13 citām filmām no visas pasaules.

Latvijā Lotes jaunos piedzīvojumus uz lielajiem ekrāniem varēs vērot no 22. februāra.

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti