Festivāls «Eju meklēt». Iepazīsties ar izrāžu piedāvājumu

No šodienas, 9.marta, līdz 12. martam Rīgā un Pierīgā norisināsies Starptautiskais bērnu un jauniešu profesionālo teātru festivāls “Eju meklēt!”, tajā būs izrādes dažādām bērnu vecuma grupām. Festivāls piedāvā pieredzes apmaiņu starp profesionāļiem, skatītājiem, aktieriem, vecākiem un bērniem.

Festivāla programmā ir 16 izrādes bērniem un jauniešiem.

Ceturtdiena, 9.marts

Plkst. 16.00 I-Dejas mājā muzikālā izrāde “Koklītes ceļojums” kopā ar aktieri Edgaru Liporu aicinās līdzi bērnus izzināt kokles, bungu, dūku, mandolīnu, ermoņiku izskatu un individuālo skanējumu. Diskusiju pēc izrādes vadīs Dīvs Reiznieks.
Plkst. 17.30 Latvijas Leļļu teātrī pirmsskolas un jaunāko klašu bērnus iepriecēs Vara Klausītāja “7 pasakas par Ņukucīti”,  kas radušās, iedvesmojoties no dzejnieka Aivara Neibarta pasakām. Unikālais otas pieskāriens izrādes laikā radīs zīmējumu, kurā apvienojas sirdsgudrība un tēlains pasaules tvērums. Diskusiju pēc izrādes vadīs Ansis Bogustovs.
Plkst. 19.00 Latvijas Leļļu teātrī vidusskolēnus gaida tikšanās ar Šekspīra lugas “Hamlets” teksta mūsdienīgu un asredzīgu interpretāciju, ko režisors un dramaturgs Lauris Gundars iestudējis kopā ar Tallinas igauņu klaunādes meistariem. Diskusiju pēc izrādes vadīs Ansis Bogustovs.
Plkst. 19.00 Ziemeļblāzmā būs iespēja baudīt izsmalcināto krievu Sudraba laikmeta dzeju oriģinālvalodā, kas skanēs poētiski trauslā un muzikālā atmosfērā, ko piedāvās Novgorodas režisores Nadeždas Aleksejevas izrāde “Drumslas”. Diskusiju pēc izrādes vadīs Karīna Lučiņina.

Piektdiena, 10.marts

Plkst. 10.00 Kongresu nama Deju zālē mazuļus līdz trīs gadu vecumam kopīgā darbībā iesaistīs lietuviešu izrāde “Krāsainās spēles”, kas Rīgā viesosies pēc turnejām Ķīnā, Lielbritānijā, Spānijā, Zviedrijā. Diskusiju pēc izrādes vada Dīvs Reiznieks.
Plkst. 16.00 Stabu ielā 21 uz pagalma izrādi aicina Kārlis Krūmiņš ar izrādi “Nāc laukā!”. Pēc izrādes - saruna/diskusija.
Plkst. 18.00 kultūras telpā “3 māsas” festivāla vienīgā leļļu izrāde “Šnāpuļa piedzīvojumi”, ko iestudējis Pēteris Trups, sirsnīgi ielūkosies mazo kukainīšu pasaulē, kur par visu visvairāk nepieciešama atsaucīga silta sirds un draudzība.
Plkst. 19.00 Babītes kultūrizglītības centrā izrāde “Pīps un Tūte koncertā”. Diskusiju pēc izrādes vada Daira Kārkliņa.

Sestdiena, 11.marts

Plkst. 11.00 Jāņa Znotiņa izrāde “Kaka un pavasaris” galerijā “Istaba”.
Plkst. 11.00 Kultūras centrā “Babīte” viesosies izrāde “Krāsainās spēles”.
Plkst. 12.00 un 15.00 kultūras telpā “3 Māsas” apmeklētājus priecēs Reja Bredberija literārā pasaule Ditas Balčus režijā, izrāde “Vai pagaršot?” Diskusiju pēc izrādes (plkst. 15.00) vada Ansis Bogustovs.
Plkst. 13.00 un 15.00 Kalnciema kvartālā skatītājus no 12 gadu vecuma gaida pasaulē mazākā – nano opera “Nenotikušais atklājums”, ko īpaši šim festivālam iestudē  Margo Zālīte. Pēc izrādes (plkst. 13.00) diskusiju vada Ansis Bogustovs.
Plkst. 18.00 Latvijas Leļļu teātrī aicinām uz Dmitrija Petrenko jaunāko iestudējumu “Kaštanka”. Diskusiju pēc izrādes vada Ansis Bogustovs.
Plkst. 20.00 Rīgas Mākslas telpā filozofisks kustību iestudējums “Ēnas”, kurā skanēs Itālijas ģitārista Stefano Barones un pianistes Lienes Circenes dzīvais muzikālais pavadījums.

Svētdiena, 12.marts

Plkst. 11.00 Jaunā Rīgas teātra Muzeja zālē režisora Gata Šmita režisora “Īsumā par Visumu”, ko vēros ne vien mazie skatītāji, bet arī festivāla ārvalstu viesi – bērnu teātra pazinēji.
Plkst. 12.00 Rīgas Mākslas telpā kustību iestudējums “Ēnas”. Diskusiju pēc izrādes vada Ansis Bogustovs.
Plkst. 12.00 un 15.00 Latvijas Nacionālajā teātrī  Kārļa Krūmiņa izrāde “Šausmu autobuss” bērniem no 8 līdz 12 gadiem.
Plkst. 13.30 kultūras telpā “3 māsas” muzikālais un enerģētiski uzlādētais Ditas Balčus iestudējums ar Ojāra Vācieša dzeju - “Kas par traku, tas par traku”. Diskusiju pēc izrādes vada Ansis Bogustovs.

Festivāla “Eju meklēt!” ietvaros būs arī dažādi papildu pasākumi:

10.martā plkst. 11.00 Zirgu pastā starptautisks profesionāļu simpozijs “Skatuves māksla bērniem - izklaide, izglītība, personība”.
9.-12.martā kontaktu programma “Festivāla klubs” kultūras telpā “3 Māsas”, kas aicinās uz sarunām pie tējas un kafijas, piedāvās festivāla informāciju, kā arī priecēs ar muzikāliem priekšnesumiem.

Šajos pasākumos aicināti piedalīties pedagogi, aktieri, horeogrāfi, režisori, studenti, mākslas teorētiķi.

Ar festivāla izrāžu programmas piedāvājumu var iepazīties šeit.

“Eju meklēt!” ietvaros būs iespēja iepazīties ar profesionālu teātru iestudējumiem no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Latvijas, kas veltīti bērniem un jauniešiem vecumā no 1 līdz 18 gadiem.

Plašāka informācija www.ejumeklet.lv

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti