Festivāls «2ANNAS» bērnus un jauniešus aicina skatīties un vērtēt filmas

Jau piekto gadu "2ANNAS" ISFF piedāvā ne tikai īpaši bērniem un jauniešiem veidotas filmu programmas, bet arī iesaistīties un kļūt par žūriju. Tieši viņi kļūs par galvenajiem filmu vērtētājiem, apmeklējot Bērnu un jauniešu konkursa programmas kinogalerijā "K. Suns" vai vērojot seansus tiešsaistē. Papildus tiks organizēti arī bezmaksas filmu seansi Latvijā esošajiem ukraiņu bērniem un jauniešiem, informēja festivāla organizētāji.

9. aprīlī plkst. 12.00 būs skatāma bērnu konkursa programma "Ejam roku rokā". Īsfilmas vedinās domāt par to, cik saistīti mēs visi esam, arī cilvēku un dzīvnieku pasaule. Lai arī esam atšķirīgi, tie būs stāsti par draudzību un mīlestību. Starp filmām ir gan latviešu autores Māras Liniņas "Čuči čuči", gan Seung-bae Jeon "Bateriju tētis" (Koreja), Ezgi Su Korkmaza "Kritušais" (Ungārija) un citas īsfilmas no visas pasaules. Savukārt nedaudz vēlāk, plkst. 14.30, jauniešu auditorija (12+) aicināta uz seansu "Dziļi sirdī es ticu" – par to, ka jāuzticas arī sirdij, ne tikai prātam. Kanādiešu režisores animācija "Nesaskaņas" būs brīdinošs, melnā humora pilns stāsts, kas portretē ģimenes līdzsvara uzturēšanas grūtības, savukārt Anas Horvatas (Horvātija) filma "Izbrauciens" vēstīs par pāri, kuru romantisko dienu pārtrauc vētra. Vai šie apstākļi viņus satuvinās vai šķels?

Bērnu un jauniešu konkursa programmas būtiski atšķiras no pārējām konkursa programmām tieši ar to, ka balvas uzvarētāju nosaka skatītāji. Iepriekšējos gados skolas vecuma bērni un jaunieši, kuri aizrautīgi un nopietni pievērsās filmu vērtēšanai, apliecināja, ka šī ir lieliska iespēja iepazīt kino no visas pasaules, aplūkot to, kas notiek ārpus Holivudas un parasti redzams vien ceļojot uz starptautiskiem īsfilmu festivāliem pasaulē. Seansi ir aktīvs, diskusiju raisošs process – programmu saturs ne tikai atspoguļo aktuālas tēmas, bet arī attīsta kritisko domāšanu un medijpratību.

​​Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla bērnu un jauniešu programmas kurators ir šveiciešu izcelsmes kino un teātra pedagogs un mākslinieks Rons Rozenbergs (Ron Rosenberg). Viņa galvenais princips ir veidot seansus tā, lai jaunākajos skatītājos rosinātu vēlmi aizdomāties par sociāli nozīmīgām tēmām. "2ANNAS" bērnu un jauniešu programmas filmās atspoguļotās tēmas pēc tam var tikt apspriestas un analizētas sociālo zinību stundās, audzināšanas stundās un citās nodarbībās.

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls "2ANNAS" notiks no 8. līdz 14. aprīlim Kaņepes Kultūras centra ''Diagonāle'' telpās, kinogalerijā "K. Suns", kā arī 2Annas.lv mājaslapā. Vairāk informācijas: www.2annas.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti