Kultūras ziņas

Turpinās orķestra "Rīga" festivāls "Windstream 2021"

Kultūras ziņas

Rudens kamermūzikas festivālu atklāj "Belcea quartet"

"Ezīša sapņi" Latvijas Radio 2 ēterā

«Ezīša sapņi» – Latvijas Radio 2 pirmatskaņos vakara pasaku ciklu bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No 4. oktobra populārākajā raidstacijā Latvijas Radio 2 darbdienās plkst. 21.00 skanēs vakara pasaku raidījums „Ezīša sapņi”. Pasaku ciklu sarakstījusi talantīgā latviešu dramaturģe un rakstniece Rasa Bugavičute-Pēce, rosinot mazo klausītāju iegrimt Ezīša Puksīša ikdienas darbos un nedarbos Melleņu ieplakā, paziņojumā presei informēja Latvijas Radio 2 pārstāvji.

„Mums mājās ir divi piecgadnieki, kuru dēļ mēs pārzinām pieejamo audiopasaku klāstu no galvas. Viņi ir arī galvenā motivācija, kāpēc ar Sandi izlēmām mesties avantūrā un pasakas radīt, jo jauns saturs bērniem vienmēr būs nepieciešams, turklāt tas ir sirds darbs. Un, kas vēl skaistāk, – dvīņi ir arī pastarpināti pasaku līdzautori. Sofija izdomāja ezīša vārdu – Puksītis, un Rūdolfs, klausoties pasakas, vienmēr uzdod trāpīgus jautājumus, par kuriem vērts padomāt, pirms nodot pasakas citiem klausītājiem. Mēs visi ļoti ceram, ka mūsu ģimenes vakara pasakas patiks arī citiem bērniem un viņu vecākiem! Jo, kas vispār var būt labāks par pasaciņu pirms miega, vai ne?”  stāsta „Ezīša sapņi” autore Rasa Bugavičute-Pēce.

Pasakas ierunājis Liepājas teātra aktieris Sandis Pēcis. Aizraujošo stāstu muzikālo pavadījumu radījis pianists un aranžētājs Normunds Kalniņš. Savukārt jaunā māksliniece un ilustratore Agate Lielpētere katru epizodi ietērpusi vizuālā noformējumā – zīmējumā, kas rosinās iztēli par galvenā varoņa ceļu plašās pasaules iepazīšanā. Skaņu režisore – Nora Micpapa.

Latvijas Radio 2 programmas direktors Kaspars Mauriņš atzīst, ka šis pasaku cikls ir īpašs sirds projekts arī viņam: „Liksim lietā savus trumpjus. Latvijas Radio 2 klausās teju katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs – kā no rīta radio ieslēdz, tā izslēdz tik’ uz gulētiešanas laiku. Tas ir milzīgs klausītāju skaits dažādās paaudzēs! Man pašam mājās skrien divgadīgs puika, tāpēc doma par jaunās paaudzes dzīves pamatu un vērtību veidošanu caur ikvakara pasakām klausītākajā radiostacijā Latvijā šķita īsti vietā. Klausieties, sapņojiet, komentējiet – būsim priecīgi par jūsu atsauksmēm!”

Pasakas Latvijas Radio 2 ēterā no 4. oktobra skanēs katru darba dienu plkst. 21.00. Ezīša Puksīša piedzīvojumi būs klausāmi ne tikai radioviļņos, bet arī Latvijas Radio 2 mājaslapā, pieejami sabiedrisko mediju portāla lsm.lv sadaļā „Bērnistaba”, kā arī klausāmi populārākajās podkāstu straumēšanas vietnēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti