Ģimenes studija

Par zirgiem, mākslu un mežu. Saruna ar Stūrišku ģimeni Rankas pagastā

Ģimenes studija

Lielākie izaicinājumi, iedvesmas un spēka brīži mammai šodien

Mobings vienaudžu vidū skolā: vai situācija uzlabojas

Emocionāla vardarbība skolā – ar dažādām sociālām kampaņām izglīto skolēnus un sabiedrību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvija pēc mobinga aktivitātēm skolās ierindojas pirmajā vietā starp 37 attīstītākajām pasaules valstīm, kas apvienotas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā. Dati rāda, ka Latvijā 35% pusaudžu regulāri saskaras ar ņirgāšanos. Tā rezultātā pieaug psihiskās un fiziskās veselības riski, samazinās pusaudžu pašvērtējums un spēja kādam uzticēties, kā arī  pasliktinās mācību rezultāti, un tas ietekmē panākumus tālākajā dzīvē. Dažādās sociālās kampaņās veic sabiedrības izglītošanas darbu un sniedz palīdzību skolēniem.

Latvijas Radio raidījumā “Ģimenes studija” speciālisti pauž, ka to akcentē Veselības ministrijas kampaņas "Ieskaties acīs - ņirgāšanās nav smieklīgi" iniciatori. "Vārdi sāpina, klusums nogalina" savukārt ir biedrības "Taureņa efekts" kampaņas moto, un tās mērķis ir sniegt psihoterapeitu atbalstu skolas vecuma bērniem, kuri cieš no emocionālām problēmām, tostarp mobinga. Savukārt, lai aktualizētu iekļaušanās tēmu un uzsvērtu tieši pirmo iekļaušanās soli – sasveicināšanos, MOT kopā ar pusaudžu resursu centru rīko kampaņu "Drosme sasveicināties".

Biedrības „Taureņa efekts” līdzdibinātāja un valdes locekle Olga Kazaka skaidro, ka sociālajā kampaņā “Vārdi sāpina, klusums nogalina” plāno sniegt psiholoģisku atbalstu skolēniem – padarīt pieejamākas psihiatra konsultācijas bērniem ar emocionālām problēmām.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Jautājums par jauniešu mentālo veselību ir svarīgs. Kampaņā vāks ziedojumus psihoterapeitu konsultācijas nodrošināšanai. Visvairāk palīdzība nepieciešama bērniem no daudzbērnu ģimenēm, bērniem no ģimenēm, kur ir viens vecāks, un ģimenēm, kur bērni ir aizbildniecībā.

Sākotnēji ir “klusais” mobings, ko pieaugušie nepamana. Kad sāk pamanīt, ir jāmeklē palīdzība gan pāridarītājam, gan tam, kurš dara pāri. Lielākais sabiedrības jautājums – mēs visi esam atbildīgi par sabiedrību,

pauž Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas direktore Sigita Kūla.

MOT trenere, sociālā pedagoģe Anna Zaula uzsver, ka jaunietim nepieciešama viena vide, kurā tas jūtas saprasts un pieņemts, labi, ja tā ir ģimene. Skolā ir labi, ja jaunietim ir vismaz viens draugs, ar kuru saprasties un draudzēties. MOT programma ļauj piedzīvot dažādas situācijas ikdienas dzīvē, piedāvājot piedzīvot tās drošā, kontrolētā vidē, lai reālā dzīvē līdzīgā situācijā varētu pieņemt apzinātākus lēmumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti