Eksāmeni senatnē, smilšu pilis, robotika un citas nodarbības skolēnu brīvlaikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Urrā, brīvlaiks klāt! Te īpašais piedāvājums bērniem, kuriem nav jāiet uz skolu!

Rīgas Motormuzejs

Iesakām pašiem mazākajiem!

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Brīvlaika nodarbībās būs iespēja iejusties zinātnieku ādā, veicot dažādus eksperimentus, piedalīties automodelisma sacensībās miniatūrajā Biķernieku rallijkrosa trasē, izzināt muzeja ekspozīciju kopā ar profesionālu muzeja gidu un noslēgumā pašiem izgatavot nelielu dāvaniņu. Nodarbību dalībniekiem sadarbībā ar muzeja kafejnīcu ir izveidots arī pavasarīgs launaga piedāvājums. Divas grupas, katrā grupā līdz 15 dalībniekiem. 1. grupa no 7 gadu vecuma, 2. grupa no 10 gadu vecuma.

Nodarbības notiek no 12.00 līdz 17.00, cena 10 eiro.

Jaunajiem velosipēdistiem no 10 gadu vecuma – bezmaksas apmācība un eksāmens

Trešdien, 14.martā, jaunajiem velosipēdistiem būs iespēja nokārtot velosipēda vadītāja teorētisko eksāmenu un saņemt velosipēda vadītāja apliecību. Pirms eksāmena dalībniekiem būs iespēja piedalīties kopsavilkuma nodarbībā par būtiskākajiem ceļu satiksmes noteikumiem, kas jāzina ikvienam velosipēda vadītājam.

Gatavojoties eksāmenam, lūdzam izmantot berniem.csdd.lv un csnt.csdd.lv interneta vietnes, lai patstāvīgi apgūtu ceļu satiksmes noteikumus.

Uz eksāmenu obligāti jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments (pase, ID karte, dzimšanas apliecība). Velo apmācība un eksāmens ir bez maksas. Pieteikšanās obligāta, zvanot uz info tālruni 67025856!

Iespēja iepazīt Nacionālās bibliotēkas aizkulises

No 13. līdz 16. martam, skolēnu pavasara brīvlaikā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas  (LNB) pastāvīgā ekspozīcija “Grāmata Latvijā” aicina 5.–7. klašu skolēnus apmeklēt nodarbību ciklu skolēniem “Atklāj nezināmo LNB”. Dalība bez maksas.

Aicina pieteikties uz visām nodarbību cikla dienām vai arī atsevišķos datumos pēc jūsu izvēles. Pieteikumu ar skolēna vārdu, uzvārdu, vecumu un vecāku kontaktinformāciju lūdzam sūtīt uz e-pastu [email protected] . Papildu informācija: 26420065.

Otrdien, 13. martā, no 14.00 līdz 16.00

  • Ekskursija: Neparastās vietas LNB. Ja pirmais priekšstats par bibliotēku ir, ka tā ir grāmatu krātuve, tad šī ekskursija atklās to, kas vēl glabājas bibliotēkā un kā ikviens to var izmantot.
  • Darbnīca: Virtakas rakstu izzināšana. Skolēni iepazīs Virtakas ieža senās rakstu zīmes un to rašanās vēsturi, kā arī uzzinās, kas ir simboli un kā tie var tikt izmantoti, piemēram, logotipu izveidē. Apgūstot stilizācijas principus, katrs pats izveidos savas dzimtas zīmi.

Trešdien, 14. martā, no 14.00 līdz 16.00

  • Ekskursija: Senie rokraksti LNB Retumu lasītavā. Aplūkojot senus rokrakstus, mēģinot tos izlasīt un saprast vēstījumu jēgu, skolēniem būs iespējams iejusties  pētnieku un detektīvu ādā.
  • Darbnīca: Rokraksta māksla jeb kaligrāfijas smalkumi. Darbnīcas dalībnieki mācīsies rakstīt ar spalvaskātu. Pēc iesildīšanās vingrinājumiem strīpiņu un līkloču vilkšanā katrs dalībnieks rakstīs savu vārdu vai citu paša izvēlētu tekstu, papildinot alfabēta burtus ar elegantiem vijumiem.

Ceturtdien, 15. martā, no 14.00 līdz 16.00

  • Ekskursija: Grafika grāmatu ilustrācijās.
  • Darbnīca: Praktiska darbošanās ar grafiku. Skolēni iepazīsies ar bostonpreses vēsturi un darbības principiem. Attīstot radošumu, trenējot precizitāti un pacietību, katrs izveidos savu augstspieduma iespiedformu jeb klišeju, kuru nodarbības beigās varēs izmanot drukāšanai.

Piektdien, 16. martā, no 14.00 līdz 16.00

  • Ekskursija: Viesos pie grāmatu restauratoriem. Ekskursanti uzzinās, kā grāmatas attīra no putekļiem un traipiem, kā saplēstas grāmatas lapas atgūst zudušās daļas, kā iespējams salabot vissīkākos defektus. Būs iespēja redzēt, kā strādā grāmatu restauratori.
  • Nodarbība: “Ja es būtu grāmata”. Nodarbība noritēs divās daļās. Pirmā daļa, ņemot talkā izdevniecības “Liels un mazs” izdoto Žozē Žorži Letrija grāmatu “Ja es būtu grāmata”, rosinās skolēnus iepazīt grāmatu kā draugu un atklāt sev ekspozīciju “Grāmata Latvijā”. Otrā daļa piedāvās praktisku darbošanos, kurā dalībniekiem būs iespēja pašiem veidot savu versiju kādam grāmatas stāsta turpinājumam.

Īpašs nodarbību cikls pavasara brīvlaikā – „Rīta cēliens muzejā”

Pavasara brīvlaikā līdz 16. martam ( no 9.00 līdz 16.00) Latvijas Dabas muzejs piedāvā nodarbību ciklu 1.- 4. klašu skolēniem „Rīta cēliens muzejā”. Tajā, iepazīstot daudzveidīgo dabu, lietderīgi pavadīsim brīvlaika dienu pirmo pusi.

Nedēļas laikā piedāvāsim dažādas nodarbības un ekskursijas muzejā, radošās aktivitātes, kā arī izglītojošas spēles. Katru dienu uzmanību pievērsīsim dažādām tēmām, piemēram, zīdītājiem, daudzveidīgajai ūdens pasaulei, augiem un citām. Nedēļas laikā tiksimies ar ciemiņiem no Patērētāju tiesību aizsardzības centra.

Dalības maksa: 34,00 eiro. Pieteikumi tiek pieņemti uz visu nedēļu. Sīkāka informācija par nodarbību ciklu un iepriekšēja pieteikšanās, zvanot 67356051.

Senā skola
Senā skola

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs

Ja ilgi gaidītajā skolas brīvlaikā rodas vēlme pēc jaunu zināšanu un iemaņu apguves, muzejā šādu iespēju netrūkst: no 13. līdz 16. martam katru dienu plkst. 12.00 Brīvības bulvārī 32 notiks izglītojošas nodarbības.

  • 13. martā 12.00 nodarbība “Mājokļi” sākumskolas skolēniem.
  • 14. martā 12.00 nodarbība “Latviešu gadskārtas: pavasari gaidot”.
  • 15. martā plkst. 12.00 paralēli notiks divas nodarbības “Gatavošanās eksāmenam vēsturē”. Tēma “20. gadsimta vēstures atkārtošana” tiks apskatīta, balstoties uz 20. gadsimta notikumu atspoguļojumu slaidrādē. Savukārt nodarbība “No vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām” ritēs ekspozīcijas zālēs. Aizpildot darba lapas, skolēni atkārtos vēstures stundās gūtās zināšanas un sistematizēs tās. Mērķauditorija – 9. un 12. klašu skolēni.
  • 15. martā pēc nodarbības, no plkst. 14.00 līdz 16.00, skolēni aicināti papildināt Gadsimta albumu, tāpēc lūdzam laikus apskatīt ģimenes albumus un izvēlēties fotogrāfijas, kas vēsta par savu laiku, cilvēkiem un vietām! Muzeja Konferenču zālē būs iespēja ieskenēt līdzpaņemtos attēlus, papildinot fotogaleriju topošās muzeju kopizstādes “Latvijas gadsimts” mājaslapā www.latvijasgadsimts.lv.
  • 16. martā plkst. 12.00 uz nodarbību “Mana Latvija” tiks gaidīti sākumskolas skolēni.

No otrdienas līdz piektdienai laikā no 10.00 līdz 17.00 mazākie muzeja viesi varēs meklēt muzeja eksponātus dažādās krāsās, bet pirmās klases skolnieki – nostiprināt alfabēta zināšanas, uzdevumu lapās ierakstot muzejā redzamos priekšmetus ar konkrēto sākumburtu.

Dalība pasākumā/ieejas maksa muzejā skolēniem ir 0,75 eiro, bet pavadošajām personām: studentiem un pensionāriem 1,50 eiro, pieaugušajiem – 3 eiro.

Idejas pavasara brīvlaika pavadīšanai Jūrmalā

Robotikas nodarbības galerijā “Korso”

17. martā plkst. 10.00 ( bērniem no pieciem līdz astoņiem gadiem) un plkst. 11.30 (bērniem no deviņiem līdz divpadsmit gadiem) galerijā “Korso” Jomas ielā 37 izklaides un izglītības centra “Zili brīnumi Jūrmala” telpās notiks robotikas nodarbības, kuru laikā bērni varēs spēļu formātā iegūt zināšanas par tehniku, tās darbības principiem, kā arī, modelējot un konstruējot, mācīties loģiski un radoši domāt. Nodarbības vada licencēta bērnu interešu izglītības iestāde “Robo hub”. Nodarbības notiks katru sestdienu, to ilgums 80 minūtes. Pirmās iepazīšanās nodarbības cena 5 eiro.

Slidošana gaismu un mūzikas pavadījumā Majoros

Daļēji atklātā ledus halle Majoros piedāvā izbaudīt ziemas slidošanas priekus visai ģimenei. Slidotāji var ņemt līdzi savas slidas vai iznomāt tās uz vietas. Ledus hallē noteiktos laikos darba dienās un brīvdienās var slidot mūzikas pavadījumā, kā arī ar hokeja nūjām. Aktuālāko informāciju par slidotavas darba laiku un ledus noslodzes grafiku var apskatīt mājaslapas www.jssc.jurmala.lv sadaļā Majoru sporta laukums.

Smilšu pilis Jūrmalas pilsētas muzejā

Jūrmalas pilsētas muzeja izstādē “Bērns kūrortā” var iepazīties ar bērnu izklaidēm un vaļaspriekiem kūrortā laika posmā no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām. Izstādē var ne tikai aplūkot tā laika spēles, rotaļlietas, apģērbu un pludmales piederumus, bet arī, iejūtoties pludmales atmosfērā, būvēt smilšu pilis. 12. martā un 19. martā plkst. 15.00 muzejā notiks bezmaksas smilšu spēļu nodarbības bērniem un “Pasaku darbnīca”. Nodarbībām iepriekš jāpiesakās pa tālruni 29331883. Muzejs apmeklētājiem atvērts no trešdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 – 17.00. Ieeja bez maksas.

“Pavasara saulgriežu skoliņa” Pastariņa muzejā

  • Kad: Līdz 21.martam.
  • Kur: Pastariņa muzejā “Bisnieki”, Dzirciemā, Zentenes pagastā, Tukuma novadā.
  • Piedāvājums: Tuvojoties pavasarim, pie sevis ciemos aicina Pastariņa muzejs, lai kopīgi piedalītos “Pavasara saulgriežu skoliņas” aktivitātēs. Skoliņas dalībniekiem būs iespēja izzināt saulgriežu tradīcijas, no dabas materiāliem darināt telpu rotājumus, piedalīties pavasara modināšanā - putnu saukšanā, spēka dziesmu dziedāšanā un olu krāsošanā. Spēlēt rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša bērnības spēles un rotaļas, kā arī šūpoties lielajās muzeja šūpolēs. Šī programma paredzēta lielākām un mazākām grupām, bet individuālajiem apmeklētājiem šajās aktivitātēs būs iespēja piedalīties 18.martā, kad Pastariņa muzejā tiks svinēti pavasara saulgrieži latviskajās tradīcijās.  Pieteikšanās un vairāk informācijas pa tālruni 28651091, www.facebook.com/Pastarinamuzejs/

Apskati LU Botāniskā dārza acāliju kolekciju

  • Kad: Katru dienu.
  • Cikos: No 10.00 līdz 16.00.
  • Kur: Kandavas ielā 2, Rīgā.
  • Piedāvājums:  Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā pilnbriedā zied acāliju kolekcija. Acāliju audzēšana Latvijā var lepoties ar teju simt gadus senu vēsturi. Tās sāka audzēt 20. gadsimta sākumā, bet jau 30. gadu vidū acāliju kolekciju izveidoja arī LU Botāniskajā dārzā, taču Otrā pasaules kara laikā tā gāja bojā. Atdzimšanu Latvijā acālijas piedzīvoja 50. gadu sākumā.
  • Cena: skolēniem ar klasēm 1,90 eiro, skolēniem individuāli, studentiem un pensionāriem 2,40 eiro, pieaugušajiem 3,40 eiro. Bezmaksas ieeja pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem.

 “Pamodini tautumeitu”

  • Kad: Līdz septembrim.
  • Cikos: Pulksten 11.00 gaidīs bērnus vecuma grupā no 5 līdz 7 gadiem, pulksten 14.00 aicina bērnus no 7 līdz 9 gadiem.
  • Kur: Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” Kungu ielā 3, Rīgā.
  • Piedāvājums: Katrā no nodarbībām paredzēta iepazīšanās ar izstādi “CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē”, sarunas ar bērniem par mākslu un māksliniekiem, kā arī īpašas dāvanas sagatavošana Latvijas simtgades svinībām. Nodarbībās vietu skaits ir ierobežots, tāpēc pirms tām lūdzam pieteikt dalībnieku pa tālruni +37167026726 vai sūtot informāciju elektroniski ar bērna vārdu, vēlamo pasākuma datumu un laiku uz e-pastu [email protected]. Katra nodarbība ilgs līdz divām stundām.
  • Cena: 7 eiro, kur iekļauti visi nodarbībai nepieciešamie materiāli un darba apģērbs.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti