Ģimenes studija

Jāņa mammas jeb "Zināmais nezināmajā" producentes Sarmītes Kolātes ikdiena

Ģimenes studija

Bērna svars dzimstot: vai pēdējos gados pasaulē nāk lielāki bērni

Ekoskolu nedēļa: skolēni spriež par klimata pārmaiņām un bioloģisko daudzveidību

Ekoskolu nedēļā skolēni piedāvās idejas globālu un vietējā mēroga ekoloģisku problēmu risināšanā

Latvijas izglītības iestādēs risinās Ekoskolu nedēļa. Tās laikā skolās notiks interaktīvi izglītojoši pasākumi, kuru mērķis ir piedāvāt idejas globālu problēmu risināšanā ar vietēja mēroga rīcībām. Šī gada tematiskie virzieni ir klimata pārmaiņas, bioloģiskās daudzveidības saglabāšana un aprites ekonomikas principu ieviešana mūsu ikdienā.

Vides izglītības fonda Ekoskolu Rīcības dienu kampaņas koordinatore Agnese Lorence stāsta, ka Ekoskolu rīcības nedēļas sauklis šogad ir “Labie darbi planētai”. Un rīcības nedēļā piedalīsies 150 skolas.

Skolas ir aicinātas apkopot līdzšinējos labos darbus, kas veikti jau vairāku gadu garumā vai ko īsteno ikdienā, lai dzīve būtu videi draudzīgāka.

Viena problēma ir pārtikas atkritumi skolās. Tāpēc vairākas skolās bērni paši var servēt sev pusdienas, izvērtējot, cik daudz apēdīs, un tā samazina atkritumus.

Agnese Lorence norāda, ka atkritumi ir milzīga problēma un skolas daudz dara, lai samazinātu atkritumu daudzumu. Viens ir šķirot jau radītos atkritumus, bet būtiski ir arī patērēt mazāk resursu. Piemēram, papīru lieto tik ilgi, kamēr to vien var praktiski izmantot.

Tāpat skolas īsteno silto džemperu dienu – telpās samazinot temperatūru, tā taupot resursus. Vēl skolas mudina gan skolēnus, gan skolotājus doties uz skolu kājām vai ar velosipēdu, kas ir videi draudzīgāk.

Siguldas pirmsskolas izglītības iestādes “Ieviņa” vadītājas vietniece izglītības jomā Ilze Rence, Pļaviņu novada ģimnāzijas pedagoģe Ingrīda Bērziņa un šīs skolas 12. klases skolniece Viviana Nikaļuka, kā arī Ventspils Pārventas pamatskolas bioloģijas un vēstures skolotāja Ilze Korna atklāj, kā šogad iesaistīsies Ekoskolu Rīcības dienās un kas jau paveikts iepriekšējos gados.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt