Rīta Panorāma

«Skats pa logu» - ar šādu muzikālo parakstu atgriežas enerģiskais trio «Indygo»

Rīta Panorāma

Pārizdos «The Beatles» albumu «Let It Be»

Pasaku svētki Džūkstes Pasaku muzejā. Intervija ar Džūkstes Pasaku muzeja vadītāju Ditu Silavu

Džūkstes Pasaku muzejā notiks orientēšanās spēle «Pa Pasaku tēva pēdām»

Par godu Ansam Lerhim-Puškaitim (1859–1903), kas tautā  zināms kā latviešu rakstnieks, folklorists, skolotājs, dārznieks, sabiedriskais darbinieks un arī pētnieks, Džūkstes Pasaku muzejā notiks tradicionālie Pasaku svētki “Saredzi! Sadzirdi! Sajūti! Sagaršo!”, raidījumā “Rīta panorāma” pauda Džūkstes Pasaku muzeja vadītāja Dita Silava.

Svētki notiks 28. augustā no pulksten 10.00 līdz 17.00 Džūkstes Pasaku muzejā (Tukuma novads, Džūkstes pagasts, Lanciņu skola).

Džūkstes Pasaku muzeja vadītāja Dita Silava pauž, ka Ansa Lerha-Puškaiša nozīme pasaku jomā ir liela,  Džūkstes skolā viņš nostrādājis 20 gadus, savācis vairāk nekā 6000 folkloras vienību – pasakas, teikas, nostāstus, mīklas, ticējumus, māņus. Krišjānim Baronam no Džūkstes apkārtnes iesūtījis vairāk nekā 700 dainas.

Pasaku svētkos ir iespēja Džūkstes Pasaku muzeja dārzā, brīvdabas ekspozīcijā “Pa Pasaku tēva pēdām” piedalīties orientēšanās spēlē, kurā iekļauti vairāk nekā 20 pieturas punkti.

Spēlē par pamatu ņemta Ansa Lerha-Puškaiša vēstītājfolklora, jo teikas un pasakas viņš izmantoja savā darbā, lai attīstītu bērnu iztēli un domāšanu, veidotu latvisko vērtību sistēmu. Spēlē jāspēj saskatīt Puškaiša laika liecības dārzkopībā, rakstniecībā, kā arī dabas daudzveidībā, vienlaikus smeļoties spēku un iedvesmu aktivitāšu vietās.

Orientēšanās spēles karti varēs saņemt Džūkstes Pasaku muzeja kasē, iegādājoties muzeja biļeti. Spēlei ir nepieciešams mobilais telefons, rakstāmpiederums, laika apstākļiem atbilstošs apģērbs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt