Ģimenes studija

Vardarbība skolā: skolēni vēršas pret skolotājiem

Ģimenes studija

Atbalsts bērniem ar īpašām vajadzībām un "sistēmas bērniem". Darāmā vēl daudz

Mājdzīvnieki var sniegt emocionālu atbalstu bērniem ar īpašām vajadzībām

Dzīvnieku terapija un dzīvnieki asistenti - atbalsts bērniem ar īpašām vajadzībām

Dzīvnieku terapija un dzīvnieki asistenti daudzās valstīs ir ļoti populāri, tagad to izmanto arī pie mums, dzīvniekus īpaši apmācot. Ja arī dzīvnieks nevar izārstēt slimnieku, tad noteikti var dot labas emocijas vai atvieglot ikdienu.

Raidījumā “Ģimenes studija” saruna par to, kā mājdzīvnieki var sniegt emocionālu atbalstu ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām.

Zirgs, suns, delfīns ir biežāk piesauktie mājdzīvnieki, kuri palīdz atveseļoties, uzskata, ka tiem ir spēcīgs biolauks. Tāpat katram dzīvniekam ir sava pievienotā terapijas vērtība, piemēram, zirgam – kustības, delfīnam – ūdens.

Dzīvniekus īpaši apmāca darbam ar slimniekiem un īpašu vajadzību cilvēkiem. Ne kurš katrs suns var būt palīgs, ir īpaši jāsagatavo suns – jāsaņem apmācība, tāpat ir jānosaka, vai suns var kļūt par terapijas suni. Īpaši apmācīti suņi katru gadu veic resertifikāciju, lai pārbaudītu viņu zināšanas. Tas notiek starptautiskā līmenī.

Svarīgi ne tikai, kā suns darbojas, bet kā sadarbojas ar cilvēku.

Baiba Baikovska uzsver, ka bērnam var būt suns pavadonis, bet tā vēl nav iesākta prakse Latvijā. Latvijā ir 12 suņi pavadoņi un viens suns asistents. Ja pieteiktos kāds bērns, arī viņam varētu apmācīt suni. Baiba Baikovska pauž, ka priecātos, ja būtu kāds iesniegums un bērnam šādu suni sagatavotu. Pieredze rāda, ka suns jāgatavo kinologam, citādi rezultāta nebūs.

Līdzīgi ir zirgu terapijā – ne kurš katrs zirgs der terapijai, ir jāizvēlas zirgs pēc fiziskiem parametriem un rakstura īpašībām.

Speciālisti uzsver, ka mūsdienās mijiedarbība ar dzīvnieku ir jāmācās, senāk bija labākas zināšanas.

Īpašu terapiju dzīvnieki tiek īpaši sagatavoti, bet, ja bērnam patīk dzīvnieki, prieku dod tikšanās ar jebkuru mīļu, patīkamu dzīvnieku, tas ir tikai pozitīvi un dziedējoši.

Speciālisti novēro, ka bērni vēlas kontaktēties ar dzīvniekiem, bet vecāki to neļauj, baidoties, ka dzīvnieki var nodarīt pāri. Tāpat ģimene neizvēlas bērniem mājdzīvniekus, jo tie prasa kopšanu un uzmanību.

Sadarbība un īpašas emocijas ir svarīgas saskarsmē ar dzīvniekiem. Ne vienmēr dzīvnieks var slimnieku izārstēt, bet noteikti var dot labas emocijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti