Dzintaru koncertzāle uzsāks koncertu ciklu ģimenēm ar bērniem

Dzintaru koncertzāle sagatavojusi piecu koncertu ciklu ģimenēm ar bērniem dažādās vecumu grupās, lai mazie un lielie klausītāji varētu kopā nedēļas nogalēs ļauties muzikāliem un izglītojošiem stāstiem, paziņojumā presei informēja pasākuma organizētāji.

Sākot no 7. novembra, piecas svētdienas līdz 5. decembrim notiks koncerti ģimenēm ar bērniem no diviu gadu līdz pat pusaudžu vecumam.

“Brumm, brumm auto brauc!”

7. novembrī populāri mūziķi mazos un lielos klausītājus aizraus fantāzijas pilnos ceļu satiksmes piedzīvojumos programmā “Brumm, brumm auto brauc!”. Programma paredzēta pirmsskolas vecuma bērniem, iepazīstinot viņus ar ceļu satiksmes noteikumiem aizraujošā veidā – tēli Luksofors un Šlagbauma kungs uzmanīgi seko līdzi antīkiem un jauniem, ātriem un ne tik ātriem auto un to uzvedībai ceļu satiksmē. Aija Andrejeva iejutīsies “Vabolītes” lomā, Jānis Aišpurs – ašās “Formula 1” sacīkšu automašīnas lomā, Juris Kaukulis – Traktora, bet Ilona Bagele – “Volgas” lomā. Izrādē piedalās arī dejotājs Ruslans Kurlovičs, attēlojot automehāniķi Viktoru, un pianists Raimonds Patrauskis. Stāstniece – Karina Bērziņa.

14. novembrī bērniem parādīsim bagāto dziesmu pasauli – gan latviešu tautas dziesmas un latviešu komponistu oriģināldziesmas bērniem; gan melodijas no animācijas filmām un mūzikliem; gan popmūzikas hitus programmā “Populāras melodijas no multfilmām, mūzikliem un tautasdziesmas”. Populārās melodijas izdziedās grupa “Tautumeitas” un jauniešu elks Ralfs Eilands. Programmā piedalās arī solisti Marlēna Keine (soprāns) un Juris Jope (tenors), Uģis Krišjānis (taustiņi) un stāstniece Karina Bērziņa.

21. novembrī mazos klausītājus gaidīs Ezītis, kas negadījuma dēļ nokļūst lielpilsētā. Programmā “Ezītis lielpilsētā” galvenais tēls Ezītis redz, ka pilsētā dzīve rit citādi nekā viņa mežā. Ezīti pilsētā sagaida visai bīstami piedzīvojumi, bet beigu beigās viņš atradīs ceļu uz mājām. Aktieri, dejotāji, dziedātāji un pat ielu muzikants uzburs pilsētas situācijas un varoņa pārdzīvojumus.

28. novembrī programmā “Brīnumainās balsis” tiks atklātas cilvēka balss bagātās krāsas solodziedājumā un ansamblī. Rīgas Doma kora skolas audzēkņi un operas mākslinieki – Evija Martinsone, Nauris Indzeris un Ilona Bagele – iepazīstinās ar cilvēka balss plašo spektru, sākot ar bērnu balsīm populārajā mūzikā, kā arī ar spožo soprānu un tenoru, samtaino un zemo mecosoprāna balsi klasiskajā mūzikā. Atis Ieviņš demonstrēs rokmūzikas dziedātāju balss nianses un dziedāšanas veidus, savukārt vokālā grupa “Latvian Voices” plašā spektrā atainos daudzbalsīgās dziedāšanas tradīcijas.

5. decembrī plkst. 12.00 aizkustinošs piedzīvojums visai ģimenei – pasaulslavenā rakstnieka Antuāna de Sent-Ekziperī apbrīnojamais stāsts “Mazais princis” par zēnu no citas planētas, kurš savos piedzīvojumos iegūst ne tikai mācības par pasauli, bet arī jaunas atklāsmes par cilvēkiem sev apkārt. Muzikālais ceļojums skatītājus aizvedīs uz dažādām planētām – no lepnā Karaļa planētas līdz pat Zemei, kur Mazais princis satiks avarējušas lidmašīnas pilotu un viedo Lapsiņu un izzinās pieaugušo pasaules dīvainības, iegūstot dzīves lielākās atziņas par draudzību, mīlestību un atbildību, par savstarpējo attiecību daudzveidību un sarežģītību. Sirsnīgajā ceļojumā bērni dosies kopā ar dziedātājiem Tomu Kursīti, Kalvi Kalniņu, Elzu Rozentāli un Baibu Renerti, bet krāšņās kustībās ieraudzīs mūsdienu deju grupu Ruslana Kurloviča vadībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti