Rīta Panorāma

"Senču balsis" - bungu un dūdu mūzikas grupas Auļi jaunā koncertprogramma

Rīta Panorāma

ASV kara veterāni pievēršas biškopībai

Dzemdību namā veidos ģimenes atpūtas un rotaļu istabu

Dzemdību namā veidos ģimenes atpūtas un rotaļu istabu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Aptuveni trešā daļa Latvijā dzimušo bērnu piedzimst Rīgas Dzemdību namā. Ir svarīgi lai šī vieta gan vecākiem, gan viņu atvasēm saistītos ar pozitīvām atmiņām. Šovasar dibināts Dzemdību nama fonds ar mērķi veicināt atbalstu ģimenēm pirmsdzemdību, dzemdību un pēcdzemdību periodā ikdienā un dažādās krīzes situācijās. Pirmais darbs, ko Dzemdību nama fonds iecerējis, ir izveidot ģimenes atpūtas un rotaļu istabu.

Bērni, apskatot telpu, kur tiks iekārtota rotaļu istaba, iztēlojas, kā tā varētu izskatīties nākotnē: “Šeit ir slidkalniņš, te baseins ar bumbām, un te pa virsu ir viss ar baloniem. Un tajā stūrī es gribētu, lai tur ir sunīši, un tad es gribētu, lai tur ir pufi daudz. Šeit varētu būt hokeja galds, un tur varētu būt mašīnu trase.”

Pagaidām tie ir tikai bērnu sapņi, bet jau līdz nākamā gada maijam Dzemdību nama fonds Rīgas Dzemdību namā, kur piedzimst trešā daļa no Latvijā pasaulē nākušajiem bērniem, šajā telpā iecerējis izveidot ģimenes atpūtas un bērnu rotaļu istabu.

Ārste, Dzemdību nama fonda valdes priekšsēdētāja Elizabete Pumpure skaidro, ka laika gaitā dzemdību koncepts ir mainījies: “Ja agrāk varēja tēvs ar vecāko bērniņu pamāt tikai pa logu, tad šobrīd mēs laipni lūdzam ģimeni iesaistīties dzemdībās, pēcdzmedību periodā. Šobrīd nav izklaides iespējas vecākajam bērnam, tieši tādēļ šo ideju, mūsuprāt, ir nepieciešams realizēt pēc iespējas ātrāk.”

Rotaļistabas idejas autori cer, ka šādā veidā vecākie brāļi un māsas jau laicīgāk varētu pieņemt jaundzimušo un mājās mazināsies greizsirdības scēnas. Par šādu ideju sajūsmā ir arī jaunais tētis Artūrs: “Liekākā daļā  variantu ir tā, ka atstāj vecāko bērnu pie vecvecākiem, lai tēvs, mamma un jaunais brālītis  vai māsiņa varētu pavadīt netraucēti laiku. Šajā situācijā zudīs robeža starp vecāko un jaunāko, viņš varēs redzēt, kas un kā notiek.”

Dzemdību nama fonda valdes locekle Inese Vaikule skaidro, ka ir uzrunāti Latvijas Mākslas akadēmijas studenti šīs istabas izveidošanā, cerot līdz Māmiņdienai panākt to, ka šī telpa kļūst par ļoti iemīļotu vietu, par kuru vecākie māsas un brāļi saka: tēti, mamma, mums ļoti patika Dzemdību namā, varētu atbraukt vēlreiz.

Konta numurs ziedojumiem: LV30UNLA0055001349799. Ja arī jums šī šķiet brīnišķīga ideja un ir iespējas atbalstīt gan finansiāli, gan ar savām idejām, sazinieties ar Dzemdību nama fondu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti