Dzelzceļa modelisma izstāde «Liliputija 2017». Notiks radošās darbnīcas bērniem

Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā no 24. oktobra līdz 29. oktobrim ikviens interesents ir laipni gaidīts septītajā dzelzceļa modelisma izstādē “Liliputija 2017”. Izstādē piedāvā apskatīt dažāda veida un mērogu miniatūros dzelzceļa modeļus. Bērniem izstādes laikā iespēja darboties radošajās darbnīcās, iemācoties veidot ainavu modelim, mazākiem – salīmēt vilcienu kolāžu vai lielākiem salikt savu tvaika lokomotīvi un uzzināt, kā tā darbojas.

 

Izstādē piedalās:

  • Sergejs Tretjakovs ar maketu Dzērbenes un Tirzas stacijas no līnijas Ieriķi - Gulbene  (mērogs 1:87).
  • Jirži Čekans, modelists no Pilzenes un Inta Auzenbaha ar dzelzceļa maketiem - Čehijas vidēja izmēra dzelzceļa depo un ogļu raktuves, kurā atainoti trīs dažādi sliežu platumi (mērogs 1:87).
  • Dzelzceļa muzejs ar dažādiem maketiem.
  • Andrejs Kovaļevskis  ar speciāli šai izstādei veidotu dzelzceļa maketu (mērogs 1:87).
  • Maketi.lv ar  Rīgas stacijas ēku  20. gs. 30 – 40. gados.
  • Latvijas modeļu būvētāji – demonstrēs pašu būvētos vagonus un lokomotīves dažādos mērogos.
  • 28.10 un 29.10. no 10:00 – 16:00 veikals "Hobbyshop" piedāvātās galda spēles.

Īpašais piedāvājums tiem, kuriem jau ir savas lokomotīves dzelzceļa maketam mērogā 1:87 –  ņemiet līdzi lokomotīvi, nākot uz izstādi, jo būs iespēja ar to pašiem braukt pa darbnīcās veidoto maketu.

Radošās darbnīcas:

Lokokolāža (4 – 7 gadi) 24. – 29.10. plkst.11.00 muzeja pedagoga vadībā būs iespēja veidot lokokolāžu no iepriekš sagatavotām papīra detaļām (darbs ar papīru un līmi). Dalības maksa darbnīcā un ieeja muzejā – EUR 1.00.

Saliec savu tvaika lokomotīvi!  (6 – 10 gadi) 24. – 29.10. plkst. 13.00 un 15.00 muzeja pedagoga vadībā būs iespēja pašiem salikt savu tvaika lokomotīvi un uzzināt kā tā darbojas (darbs ar kartonu). Dalības maksa darbnīcā un ieeja muzejā – EUR 4.50.

Dzelzceļa ainava no dabas materiāliem mērogā 1:87  (no 9 gadiem) 24. – 27.10. plkst.12.00 un 15.00 muzeja pedagoga vadībā būs iespēja pašiem veidot savu maketa ainavu (darbs ar līmi, krāsu, dabīgiem un sintētiskiem materiāliem). Ja Tev mājās ir dzelzceļa modelis vai tikai vēl domā par tā iegādi, darbnīcā būs iespēja apgūt pamatiemaņas modeļa un tā ainavas veidošanā. Nodarbības laikā uz 20x30 cm lielas pamatnes izvietosim sliežu ceļu un dažādus ainavas elementus. Visi izveidotie gabaliņi pēc nodarbības tiks savienoti kopā  vienotā maketā un uz tā demonstrēsim vilcienu kustību. Izveidotais makets paliek dalībnieka īpašumā, to varēs saņemt izstādes noslēgumā svētdien, 29.oktobrī plkst. 15.00 vai pēc tam muzeja darba laikā. Muzejs nodrošina dalībniekus ar nepieciešamajiem materiāliem un darbarīkiem. Dalības maksa skolēniem darbnīcā un ieeja muzejā – EUR 6.50.

Dalība darbnīcās iepriekš jāpiesaka pa e-pastu: [email protected] vai tālruni 67232511, norādot dienu, laiku, vecumu, kontakttālruni vai e-pastu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti