Drosmīgā pūcīte Ucipuci draugiem Cēsīs mācīs nepazaudēties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Šajā nedēļas nogalē rakstnieces Zanes Zustas radītā rotaļu pūcīte dosies uz Cēsīm, lai režisora Ģirta Šoļa objektu izrādē “Ucipuci meklē mājas” Cēsu bērniem pastāstītu, kā nepazaudēties un kā rīkoties citās situācijās, kad nepieciešama liela drosme, paziņojumā presei informēja Liepājas teātra pārstāvji.

Mīlīgā un drosmīgā pūcīte Ucipuci, ko daudzi pirmsskolas un sākumskolas bērni pazīst no Zanes Zustas grāmatām “Ucipuci meklē mājas” un “Ucipuci domā ārpus kastes”, no papīra leļļu teātra, kas iestrādāts grāmatā, ir radusi iespēju “izkāpt” uz īstas skatuves Liepājas Leļļu teātrī.

Liepājas Leļļu teātrī iestudētā izrāde Cēsu skatītājiem tiks rādīta 5. septembrī 12.00 CATA kultūras namā.

Pūcītes stāsts ir ļoti noderīgs laikā, kad daudzi bērni sākuši skolas un bērnudārza gaitas. Izrāde bez liekas moralizēšanas atklāj noderīgas dzīves patiesības. Gluži kā maza uzvedības rokasgrāmata izrāde palīdz sagatavoties dažādām dzīves situācijām – ceļošanai, situācijai, kad  līdzi gribas ņemt mīļmantiņu, bet tā pazūd, kad mazpazīstamā vietā esi nozaudējies pats vai tavs draugs. Izrādes galvenā varone ir rotaļu pūcīte Ucipuci, kura ģimenes ceļojuma laikā ir nozaudējusies Itālijā un piedzīvo aizraujošus brīžus, meklējot ceļu mājup pie sava saimnieka – puisēna Kriša.

Māksliniece Evija Timma-Novika grāmatas ilustrācijas pārcēlusi izrādes scenogrāfijā, bet leļļu mākslinieces Laura Rutkovska un Kristīne Dekovice, veidojot Ucipuci, zirnekli, odu un circeni, centušās radīt līdziniekus bērnu iemīļotās grāmatas tēliem.  Mikus Frišfelds izrādi ietērpis skaņās un sakomponējis “lipīgas” dziesmas. Bet video ļauj sekot katram Ucipuci solim un redzēt visu, ko redz pati pūce no pagultes, kastes vai skapjaugšas. Aktieri Pēteris Lapiņš un Ilze Jura izrādes laikā pagūst krietni izdauzīties, iemiesojot teju desmit stāsta varoņus. Aktieri meistarīgi atklāj izrādes saistošo sižetu, gan darbojoties ar lellēm, gan dziedot un atjautīgi kustoties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti