Sadaļas Sadaļas

Ģimenes studija

Tiekames Dabas muzejā sēņu dienā!

Ģimenes studija

Laiks ir steidzīgs un saplānots, bet rotaļām arvien ir būtiska nozīme bērna dzīvē

Iepazīšanās un krāpniecība internetā saistībā ar romantisku attiecību veidošanu

Drošāka interneta centrs: Romantiskos krāpniekus internetā pat profesionāļiem grūti atmaskot

Krāpniecība, kas saistīta ar romantisku attiecību veidošanu internetā, nav retums. Iepazīšanās internetā notiek un tiek izmantota mūsu laikmetā, bet ir nepieciešams domāt par komunicēšanas kultūru. Speciālisti uzsver, ka ir iespējams meklēt palīdzību un informāciju aizdomīgās situācijās.

"Ģimenes studija" podkāstā:

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Drošāka interneta centrā ir ziņojumu līnija, kur saņem palīgā saucienus no apkrāptiem cilvēkiem. Krāpniecība, kas saistīta ar romantisku attiecību veidošanu, ir aktuāla apmēram astoņus gadus. “Pat mums, kas diendienā ar šiem ziņojumiem strādā, ir jāpiepūlas, lai atpazītu krāpniecību,” krāpnieku profesionalitāti raksturo centra vadītāja Maija Katkovska.

Tiek viltoti dokumenti, kopēti zīmogi, izmanto fotogrāfiju apstrādes programmas, šobrīd izmanto bankas Turcijā vai Vācijā, kur pārskaitīt naudu. Tomēr aizdomu gadījumā pēc palīdzības būtu jāvēršas pie speciālistiem.

Visizplatītākās krāpšanas jomas ir – iepazīšanās izklaides nolūkos un darba vide.

“Joprojām esam paši savas izplānotās romantikas varā, cerot, ka tā nodrošinās veiksmi visās jomās,” krāpniecības iemeslus romantisko attiecību jomā raksturo klīniskā psiholoģe Kristīne Balode.

Emocionālai dzīvei nebūs korelācija ar dzīves kvalitāti, joprojām esam salasījušies romānus un saskatījušies Holivudas filmas, ticot, ka jūtas mainīs ko dzīvē.

Kāpēc tik daudz krāpniecību gadījumu tieši ar ārvalstīs dzīvojošiem? Ir uzskats, ka vietējie nekad nepateiks tik skaistus komplimentus un neizteiks tādu mīlestību, bet visam ir sava cena, skaidro Maija Katkovska.

Krāpnieki savus upurus uzrunā sociālajos tīklos, tad sarunu turpina citā vidē.

Iepazīšanās internetā notiek un tiek izmantota mūsu laikmetā, bet ir nepieciešams domāt par komunicēšanas kultūru. Interneta videi ir savas priekšrocības, salīdzinot ar tikšanos reālajā vidē, interneta vidē var vienmēr pārdomāt, konsultēties ar citiem cilvēkiem, pirms pieņemt lēmumu par tālāko komunicēšanu. Ne tikai otrs cilvēks nosaka, kas tālāk notiks, abām pusēm ir tiesības noteikt notikumu gaitu.

Drošāka interneta centra pieredze rāda, ka sievietes “iekrīt”, meklējot romantiskas attiecības, vīrieši, meklējot izklaidi.

Jebkurš cilvēks ilgojas pēc attiecībām un intimitātes, nepieciešama vērtējoša attieksme, tās veidojot. Ar nepazīstamu, svešu cilvēku nebūtu jābūvē nākotnes plāni “līdz nāve mūs šķirs”, uzsver Balode.

Drošāka interneta centra atbalsts ir divējāds – ja esat iepazinušies ar kādu un nezināt – var uzticēties vai ne –, centrs mēģinās palīdzēt, nepieciešams nosūtīt centram pieejamo informāciju par personu.

Ja cilvēks ir apkrāpts, tad aizsūta pieejamo  informāciju centram, to nodod policijai, tā izvērtē un analizē informāciju, analizē bankas un kontus, kas izmantoti  krāpniecībā. Šāda informācija nonāk Eiropas datubāzē, tas palīdz atklāt krāpniekus.

Mēs dzīvojam globalizācijas laikā, mums vairs nav nekādu robežu attiecību veidošanā un dzīvesvietas izvēlē, tikai jābūt piesardzīgiem, jāmeklē informācija un palīdzība, kad tas nepieciešams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt