Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Apstrīd vilcienu iepirkumu

Drabešu Amatu mājā bērni rada animācijas filmu

Drabešu Amatu mājā bērni rada animācijas filmu par novadu

Drabešu muižas Amatu mājā pirmizrādi piedzīvojusi bērnu veidota animācijas filma "Reiz dzīvoja Āraišos". To veidojot, iegūtas jaunas prasmes un izzināta sava novada vēsture.

Vairāk nekā 70 bērni no sešām Amatas novada skolām šoruden apmeklēja Drabešu muižas Amatu māju. Strādājot dažādās darbnīcās, skolēni apguva iemaņas darbā ar vilnu, koku, mālu, stikla apgleznošanu, kā arī aušanas pamatus.

“Lai bērnus atraktīvā veidā piesaistītu dažādiem amatiem, lai viņiem būtu interese kaut ko skatīties un kaut ko mācīties, tad viņi nāca kādu laiku uz amatnieku darbnīcām, paši taisīja rekvizītus un paši uzņēma no tā animācijas filmiņu,” stāsta Drabešu muižas Amatu mājas vadītāja Inese Roze.

Filmiņas stāstu veido teikas par Āraišu apkārtni. Tās savā ceļojumā par Āraišu apkārtni izzina divi bērni. “Viņi ir tie, kas meklē pūķi. Vienā no šīm teikām ir stāsts par kamolu ar asti pakaļā, kas izrādās pūķis, kurš neganti uzvedies. Kā jau bērniem, pūķis ir interesants, un viņi nolemj šo pūķi sameklēt, viņi ceļo pa Āraišu apkārtni un uzzina vēl citas teikas,” klāsta animācijas filmas scenārija idejas autore Sanda Salmiņa.

Animācijas filmai nepieciešamos rekvizītus skolēni izgatavojuši Amatu mājas darbnīcās, kur tapuši maketi Āraišu ezerpilij, Āraišu vējdzirnavām un baznīcai. Izveidotas vilnas lelles, tapis lidojošais paklājs un pūķis. Veselu nedēļu bērni kopā ar animatoriem strādāja, lai pašu radītos tēlu iedzīvinātu.

Stāstnieku darbnīcas dalībniekiem aizraujošs piedzīvojums bija ierunāt galveno varoņu lomas un tēlus. “Man gāja labi. Bija jāmācās garāks teksts, bet bija interesanti,” saka stāstnieku darbnīcas dalībnieks Edgars Ungurs.

“Es sākumā cerēju uz galveno lomu, bet Edgars man to nozaga. Esmu priecīgs, ka dabūju Āzi, jo tā bija otrā loma, ko es vēlējos iegūt, un Pūķis man jau sākumā patika, tāpēc es esmu ļoti apmierināts,” atklāj stāstnieku darbnīcas dalībniek Rūdolfs Eglītis.

Par šādu pieredzi bērni bija ļoti gandarīti un, redzot gala iznākumu, atzina, ka līdzīgā  piedzīvojumā labprāt iesaistītos atkārtoti.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti