«Dod pieci» ekspertu diskusija: Kāpēc Latvijā ir nepieciešama vispusīga vecāku izglītība?

Šogad  labdarības  maratona  “Dod pieci!” mērķis  ir  aicināt  vecākus  pavadīt  vairāk kvalitatīva  laika  kopā  ar  bērniem.  Saziedotie  līdzekļi ar labdarības  organizācijas “Ziedot.lv”  starpniecību tiks  novirzīti  jaunas  mācību  programmas  izveidei,  kura  bez maksas  būs  pieejama  jaunajiem  vecākiem  visā  Latvijā. Programmas  pamatā  būs mūsdienīga, uz zinātniskiem pierādījumiem balstīta izpratne par bērna attīstību.

"Dod pieci!" 2018

Laikā no 17. līdz 23.decembrim notiek sabiedrisko mediju labdarības akcija „Dod pieci”.

Šogad akcijā runājam par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. 

Maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm.

Atbalsta programma “Plecs” aicinājusi ekspertus uz diskusiju par akcijas mērķiem un to, kā sabiedrībā veicināt izpratni par bērnu audzināšanas pamatprasmēm, jo par vecākiem nepiedzimst.

Diskusiju vadīs labdarības portāla "Ziedot.lv" un rehabilitācijas centra “Poga” dibinātāja un vadītāja Rūta Dimanta.

Galvenie diskusijas jautājumi:

  • Kāpēc Latvijā ir nepieciešama vispusīga vecāku izglītība?
  • Ko varam darīt, lai veicinātu izpratni par to, ka par vecāku nepiedzimst – tā ir prasme, ko apgūst?
  • Kā   nodrošināt   programmas   pieejamību   visā   Latvijā, jo īpaši attālākajos reģionos?
  • Kādas  metodes  un  resursus  izmantot,  lai  programmu  īstenotu  pēc  iespējas mērķtiecīgāk?

Diskusijā piedalīsies:

  • Andrija Likova, psiholoģe un ģimenes psihoterapeite, kuras drosmes rezultātā 2017. gada  pavasarī  sabiedrība  uzzināja  par  Jelgavas  bērnunamā  notiekošo un radās  gan sabiedrisko  mediju  projekts  „Sistēmas  bērni”,  gan  „Dod  pieci!”  iniciatīva  un  atbalsta programma „Plecs”;
  • Jānis Erts, stratēģiskais vadītājs atbalsta programmā „Plecs”, kuras mērķis –  panākt, lai katram bērnam Latvijā būtu ģimene;
  • Laila  Balode,  nodibinājuma  „Centrs  Dardedze”  valdes  locekle,  konsultāciju  daļas vadītāja ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi sociālajā sfērā;
  • Andrejs Mediņš,  Romas katoļu baznīcas  priesteris,  kurš  izveidojis  un  vada  “Kalna svētību kopienu”  un  dibinājis  Bārbeles  Zēnu  pamatskolu,  kuras  ikdienā  aktīvi  iesaistās  zēnu tēvi;
  • Elīna Kļaviņa, biedrības „Tēvi” vadītāja un PEP (pirmās emocionālās palīdzības) mamma;
  • Psihologs Jānis Broks.

Īsumā par mācību programmu

Mācību programmas mērķis ir pilnveidot vecāku izpratni par nozīmīgākajiem posmiem bērna  attīstībā,  drošās  piesaistes  nozīmi un  trenēt prasmes,  kas  palīdzētu  iegūtās zināšanas pielietot   ikdienas   saskarsmē, tādējādi   audzinot   emocionāli   veselu, pilnvērtīgu un laimīgu cilvēku.

Kāpēc  tas  ir  tik  svarīgi?

Zinātniskie  pētījumi  liecina,  ka  pirmie  četri  dzīves  gadi  ir visnozīmīgākie, jo atstāj paliekošas pēdas uz visu mūžu, un šajā periodā mazo cilvēku visvairāk  ietekmē  tieši viņa vecāki.

Ir būtiski visiem jaunajiem  vecākiem apgūt audzināšanai nepieciešamās zināšanas un  prasmes, radot  iespēju bērniem uzaugt ne tikai  mīlošā,  bet  arī izglītotā ģimenē,  kura apzinās  savu  neizmērojamo  ietekmi  uz bērna  dzīvi.  Kā nekā  tā  turpināsies  vēl  vairākās  paaudzēs! Cik  prasmīgi  šodien  ir vecāki, tik emocionāli vesela būs Latvijas sabiedrība nākotnē.

Mācību  programmas izveidē ir  iesaistījušies  nozīmīgākie  jomas  eksperti. Viņu  vidū psiholoģe  un ģimenes  psihoterapeite  Andrija  Likova, ģimenes  psiholoģijas  centra “Līna” vadītāja  Vita  Kalniņa,  centra  “Dardedze”  valdes  locekle  Laila  Balode,  bērnu psihiatrs  Ņikita  Bezborodovs, PEP  mamma  un  biedrības  „Tēvi”  vadītāja  Elīna  Kļaviņa un atbalsta programmas „Plecs” stratēģiskais vadītājs Jānis Erts.

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runās par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicinās ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti