Ģimenes studija

Karjeras nedēļā pievērsīs uzmanību skolēnu un jauniešu uzņēmējspējām

Ģimenes studija

Alise un Arvis Rubeņi stāsta par jaunas ģimenes interesanto un jēgpilno dzīvi mazā ciematā

Vardarbība skolā. Ko darīt vecākiem, ja skolas personāls neiesaistās problēmas risināšanā?

Direktors: Skolas vadībai ir ļoti palīdzoša vecāku informācija par vardarbību pret bērnu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nevienu vardarbības gadījumu pret bērnu nedrīkst atstāt bez ievērības, citādi bērnam radīsies priekšstats, ka vardarbība ir nesodāma. Skolās ir nepieciešamas īpašas programmas pedagogu un atbalsta personāla izglītošanai vardarbības gadījumu risināšanā. Jau šobrīd katrai skolai ir iespēja izstrādāt savus skolas iekšējās kārtības noteikumus, lai varmācības gadījumi nepaliktu nesodīti, Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" skaidroja speciālisti.

Gadiem dzirdam, ka Latvijas skolās ir problēmas ar vardarbību starp vienaudžiem, ar pāridarījumiem, ko sauc arī par mobingu un bulingu. Ir notikušas arī vairākas informatīvās kampaņas, arī šobrīd tāda notiek, kas vēsta, ka ņirgāties nav smieklīgi, bet tajā pašā laikā nav datu, kas liecinātu, ka situācija uzlabojas. Tieši pretēji – vardarbība skolās ir izplatīta un laikam arī tik grūti apkarojama, ka Saeimai radās iecere tās īstenotājus izslēgt no skolu vides, vismaz uz laiku. Tomēr tika nolemts šos grozījumus Izglītības likumā nevirzīt tālāk.

Mamma Gunita Barisa raidījumā dalījās ar sava bērna piedzīvoto skolā – klases vidi nelabvēlīgi ietekmē daži puiši, kas neļauj notikt normālam mācību darbam, jo skolotāja spiesta viņu uzvedībai pievērst vērību. Pēc kāda konflikta mamma saprata, ka skolotājai nav kapacitātes tikt galā ar skolēnu uzvedību. Mamma ziņoja skolas vadībai, līdz ar mammas iejaukšanos piešķīra atbalsta personālu, kas nedaudz uzlaboja situāciju. Šogad atbalsta personāla nav.

"Ja vecākiem ir doma aktualizēt informāciju par kādu konfliktu skolā, informējot skolas vadību, tad tas noteikti ir jādara, jo šādi signāli vadībai ir palīdzoši,"

skaidroja  Laurenču sākumskolas direktors Kristaps Zaļais.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Laurenču sākumskolai ir atbalsta personāls, kas var pieslēgties, ja tūlīt nepieciešama palīdzība. Ir sistemātiska rīcība – ik pēc piecām piezīmēm ir konkrētas sekas, soli pa solim reaģējot uz notikumiem. Ir situācijas, kur nepieciešama pašvaldības policijas iesaistīšana.

Rīgas Pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas speciāliste psiholoģiskās konsultēšanas jautājumos Aija Lilienfelde  uzsvēra, ka par vardarbīgu gadījumu pret bērnu ir jārunā, lai bērns saprastu, ka pāridarījums ir sodāms. Jebkurā gadījumā nepieciešams vērsties pēc palīdzības pašvaldības policijā, arī mobinga gadījumos.

"Skola ir sociums, kur nevar iztikt bez socioemocionālajām prasmēm, nepieciešamas programmas, lai veidotu labu gaisotni skolā, ieviestu komandas un apmācītu speciālistus, kā ar to skolās tikt galā,"

skaidroja Romija Krēziņa no Pusaudžu resursu centra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti