Dille idille Dižmāras gadatirgū un citi pasākumi nedēļas nogalē ģimenēm ar bērniem

Šajā nedēļas nogalē Rīgai dzimšanas diena, bērnu pasākumi notiks 40 vietās pilsētā, mēģiniet tās visas apmeklēt! Svētki arī Talsos, Daugavpilī un citviet. Lūkojiet atrast interesantāko!

Rīgas svētki

 • Kad: No 16. līdz 18. augustam.
 • Kur: Rīgā.
 • Piedāvājums: Rīgas svētkos, kas risināsies no 16. līdz 18. augustam, gaidāma daudzkrāsaina pasākumu programma ģimenēm ar bērniem – koncerti, izrādes, izglītojošas un izklaidējošas meistardarbnīcas, tikšanās ar cirka māksliniekiem, klauniem un triku meistariem, kinoseansi, spēles un rotaļas. Ģimenes ar bērniem gaidītas ikvienā no 40 svētku norises vietām, bet jo īpaši Vērmanes dārzā, kur divu dienu garumā risināsies pasākums „Pasaku dārzs”. Jauks pasākums ar gleznošanu, muzicēšanu, vitrāžu un māla ciļņu veidošanu, ar kopīgām spēlēm, tērpu un rotu darināšanu notiks Rīgas Domā. Savukārt Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs svētku programmā piedāvā ekskursijas, izstādes, tikšanās ar stāstniekiem, radošas animācijas darbnīcas bērniem, teatrālas improvizācijas, viktorīnu „Esmu Rīgas leģenda” un viesošanos fotosalonā. Ģimenes ar bērniem gaidītas arī kultūrtelpās „Strops”. Pļavniekos būs skatāms iestudējums „Tētis”, bet Ziepniekkalnā Leļļu teātra „Rikko” izrāde „Trīs sivēntiņi un vilks”.

VEF Kultūras pilī Rīgas svētku laikā apmeklētāji, tostarp bērni kopā ar vecākiem, aicināti noskatīties Taipejas cirka grupas „FOCA” izrādi „Zemes dziesmas”. Arī kultūras pils „Ziemeļblāzma” aicina paviesoties kino paviljonā, kur bērniem būs iespēja apgūt multiplikācijas filmu veidošanas pamatus radošajā darbnīcā „Zootrops.”

Rīgas svētku laikā bērniem būs iespēja tikties ar dzīvniekiem un vērot viņu prasmes. Lucavsalā notiks starptautiskās suņu adžiliti sacensības, kur varēs skatīties suņu veiklību šķēršļu joslas pārvarēšanā, bet Uzvaras parkā pasākumā „Latvijas zirgi senāk un tagad” notiks poniju skaistumkonkurss, zirgu izjādes paraugdemonstrējumi, vizināšanās zirga mugurā, kā arī radošas darbnīcas gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Bērni allaž gaida svētku uguņošanas priekšnesumu. Šogad tas notiks 17. augustā 11. novembra krastmalā, izskanot lielkoncertam „Lielpilsētas studentu leģendas”. Savukārt 18. augustā šajā pašā vietā gan lieli, gan mazi gaidīti pasākumā „Pilsētas teikas. Mūsu teikas”, kur norisināsies dažādas ar Rīgas teikām saistītas aktivitātes ģimenēm ar bērniem un jauniešiem, bet kā piemiņa no Rīgas svētkiem ikvienam paliks foto pie krāsainā mākslas objekta – uzraksta RĪGA. Svētku programma pieejama mājas lapā: www.rigassvetki.lv.

Dižmāras gadatirgus Talsos

 • Kad: 17. augustā.
 • Cikos: No 10.00 līdz 14.00.
 • Kur: Talsos.
 • Piedāvājums: Talsos norisināsies tradicionālais Dižmāras gadatirgus – šogad veltīts garšaugiem, to daudzveidībai. Aicina apmeklēt Dižmāras tirgus lustes pilsētā un izbaudīt skatuves programmu “Garšaugu maisījums lieliskai dienai” Pilsētas laukumā. Bērniem būs DILLE IDILLE, tā norisināsies Talsu ezera promenādē, kur viņi varēs darboties radošās darbnīcas, piedalīties atrakcijās un citās izklaidēs.

Atvērtā izstāde

 • Kad: 17.augustā.
 • Cikos: 14.00.
 • Kur: Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Skārņu ielā 10, Rīgā.
 • Piedāvājums: Atvērtā ekskursija piedāvā iespēju apmeklētājiem ik sestdienu tikties ar muzeja speciālistiem un uzzināt izstādē “Redzēts – neredzēts – izredzēts” eksponēto priekšmetu interesantākos stāstus, kā arī to, kā dažādiem laikmetiem raksturīgi faktori - ekonomiskā situācija, pastāvošā vara, sabiedrības vērtības u.c. ietekmējuši šo priekšmetu ceļu uz muzeju.

„Etsy” tirgus Kalnciema kvartālā

 • Kad: 17. augustā.
 • Cikos: No 10.00 līdz 16.00.
 • Kur: Kalnciema tirgū Kalnciema ielā 35, Rīgā.
 • Piedāvājums: Šajā dienā norisināsies bērnu darbnīcas un neformāla tikšanās ar "Etsy" un Kalnciema kvartāla tirgotājiem, lai dalītos savstarpējos biznesa padomos. Plkst. 10.00 -16.00 pie skatuves "Etsy" veikala “LACIS original” vadītājs Ritvars mācīs, kā izveidot personalizētu ādas aproci vai ādas atslēgu piekariņu, izvēlēties krāsu ādai, atslēgu riņķim, kniedei vai pogai. Tiem, kuri nesteigsies, būs iespēja ādas malas apstrādāt tāpat, kā to dara “LACIS original” - pulējot ar ūdeni un bišu vasku, kā arī izmēģināt šūt ar rokām. Plkst. 12.00 -15.00 galerijā starptautiskā grafikas festivāla "Printmaking In" rīkotajā grafikas darbnīcā kā lieli, tā mazi varēs uztaisīt sausās adatas tehnikā darbus uz papīra. Ar speciālu adatiņu varēs izgrebt plastikas plāksnītē zīmējumu un tad to nospiest uz papīra ar spiedes palīdzību.

Klaunam KOKO veltīts festivāls

 • Kad: 17. augustā.
 • Cikos: No 13.00.
 • Kur: Daugavpilī.
 • Piedāvājums: Notiks Starptautiskais ielu teātra un klaunādes festivāls – veltījums slavenajam klaunam KOKO, Nikolajam Poļakovam. Festivāla laikā Daugavpilī viesosies vieni no labākajiem dažādu valstu teātriem. Kopumā būs iespēja satikt māksliniekus no  sešām valstīm: Latvijas, Baltkrievijas, Beļģijas, Krievijas, Igaunijas un Lietuvas. Festivāla apmeklētājiem būs iespēja ne tikai redzēt dažādus priekšnesumus, bet arī pašiem aktīvi iesaistīties. Galvenās aktivitātes norisināsies uz COCO un ROTKOKO skatuvēm, bet paralēli tām vēl četrās dažādās Cietokšņa vietās būs iespēja vērot flešmobus un pantomīmas teātri, satikt Cietokšņa garu, ielu klaunus – žonglierus, trakos ķīmiķus un jau visu iemīļotās dzīvās skulptūras, iesaistīties kino filmēšanas procesā un klaunu kvestā, kā arī citās aktivitātēs. Festivālu ievadīs „Klaunu kuģa” brauciens pa Daugavu (plkst. 13.00 no Vienības tilta), bet tas turpināsies plkst. 14.00 ar cietokšņa ieņemšanu un dažādām aktivitātēm cietokšņa teritorijā līdz pat plkst. 23.00. Festivāla programma pieejama www.daugavpils.lv un www.kultura.daugavpils.lv.

Spēkratu salidojums

 • Kad: 17. augustā.
 • Cikos: No 9.00.
 • Kur: Rīgā.
 • Piedāvājums: Norisināsies ikgadējais Rīgas Motormuzeja un Latvijas Antīko automobiļu kluba (AAK) rīkotais seno spēkratu salidojums “Rīga Retro 2019”. Šogad tradicionālajā spēkratu salidojumā solījuši piedalīties 123 dažāda laika un stila spēkrati, sākot no pavisam agrīniem 20. gadsimta 20. gadu paraugiem līdz 1980 .gadu youngtimer klases spēkratiem. Tie jau no plkst. 9.00 pulcēsies pie Rīgas Motormuzeja. Plkst. 11.00 tiks dots starts tradicionālajai spēkratu parādei. Iespaidīgā auto kolonna no Rīgas Motormuzeja dosies pa Brīvības ielu līdz pat Kalpaka bulvārim, kur pretī Kongresu namam no plkst. 12.00 līdz plkst. 13.00 interesenti varēs spēkratus apskatīt un aprunāties ar to īpašniekiem. Pēc tam salidojuma dalībnieki dosies uz Rundāles pili, kur plkst. 17.00 notiks seno spēkratu Elegances konkurss.

   

                                                                                      

Apmeklē Leļļu teātra izrādes!

Nedēļas nogalē Leļļu teātrī skatāmas izrādes “Un atkal Pifs”, “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” un citas. Ar repertuāru un biļešu cenām var iepazīties šeit.

Izstāde “Bērns kūrortā”

 • Kad: Pastāvīga izstāde.
 • Cikos: P., O. – slēgts, T. – Sv. plkst. 10.00 – 18.00
 • Kur: Jūrmalas pilsētas muzejā, Tirgoņu iela 29, Majoros, Jūrmalā.
 • Piedāvājums: Izstāde aptver laika posmu no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām, iepazīstinot ar bērnu izklaidēm un vaļaspriekiem kūrortā. Ekspozīcijā skatāmas bērnu rotaļlietas, grāmatas, spēles, apģērbs un pludmales piederumi no Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma. Lielākā daļa no izstādes priekšmetiem ir jūrmalnieku un rīdzinieku bērnības liecinieki, kas rūpīgi glabāti un dāvināti muzejam. Vairums no tiem publiskai apskatei eksponēti pirmo reizi. Izstādi papildina pastkartes un fotogrāfijas, kā arī jūrmalnieku atmiņu lasījumi par bērnību kūrortā.
 • Cena: Bez maksas.

Ekskursija koncertzālē "Lielais dzintars"

 • Kad? Cikos?: 18. augustā pulksten 11.00.
 • Kur: Radio ielā 8, Liepājā.
 • Piedāvājums: Iespējams gida pavadībā ielūkoties kosmosa kuģim un vīnogu dārzam līdzīgajā Lielajā zālē, Kamerzālē un citās koncertu un mākslas telpās, no kurām paveras brīnišķīgs panorāmas skats uz pilsētu. Stundu garajā pastaigā sadzirdēs arī koncertzāles skaņu vibrācijas, jo septiņus stāvus augstā ēka ir pārvērsta milzīgā mūzikas instrumentā. Ekskursijas laikā varēs uzzināt aizraujošus faktus par koncertzāles tapšanu un varbūt pat ieskatīties mākslas notikumu sagatavošanas aizkulisēs.

Agijas Stakas zīmējumu izstāde

 • Kad: Līdz 6. septembrim.
 • Kur: Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Mūkusalas ielā 3, Rīgā.
 • Piedāvājums: Bērnu grāmatu ilustratores, mākslinieces Agijas Stakas zīmētie varoņi aplūkojami izstādē. Māksliniece Agija Staka ilustrē grāmatas kopš 1991. gada, kad ar viņas zīmējumiem tapa “Ābece speciālo skolu 1. klasei”, tautā vēlāk saukta vienkārši par “Lāča ābeci”. Kopš tā laika radītas 168 grāmatas ar Agijas ilustrācijām – gan latviešu un cittautu pasakas, gan autordarbi, gan Agijas Stakas pašas sarakstīta un ilustrēta pasaka “Āpsēns Pēcis negrib mazgāties”. Šogad jau iznākušas 12 grāmatas ar Agijas ilustrācijām, to skaitā Viļa Plūdoņa “Zaķīšu pirtiņa” ar bērnišķīgi mīļiem un sirsnīgiem zīmējumiem; jaunās latviešu rakstnieces Ellenas Landaras no japāņu folkloras iedvesmotais piedzīvojumu stāsts “Lietussargs” ar  melnbalti austrumnieciskiem tēliem; nākamā gada izkrāsojamais kalendārs ar vijīgi šarmantiem ziediem... un tas nebūt nav viss! Rodas arvien jaunas idejas, un, iespējams, vēl šogad sagaidīsim kādu īpašu grāmatu - latviešu folkloras negantos tēlus Agijas interpretācijā. Agija Staka: “Kad jautāju bērniem, kā izskatās mūmija, trollis vai Betmens, viņi lieliski zina. Taču tikai dažiem ir priekšstats par to, kas ir vadātājs, sumpurnis vai purva dūkņa. Bet mūsu pašu mošķi ir tik interesanti!”.

Gar jūru kājām pa Jūrtaku

Sadarbībā ar tūrisma asociāciju “Lauku ceļotājs” piedāvā iedzīvotājiem izbaudīt pārgājienu pa Jūrtaku, pie kuras ērti un droši ir iespēja piebraukt ar autobusu vai vilcienu. Jūrtaka ir garās distances pārgājienu maršruta E9 daļa gar Baltijas jūras piekrasti no Latvijas-Lietuvas robežas 1200 km garumā līdz pat Tallinai. Piekraste piedāvā apskatīt un iepazīties ar vairāk nekā 500 dabas, vēstures un kultūras objektiem, turklāt sabiedriskais transports nodrošina izdevību nokļūt teju pie katra gājēju maršruta visā Latvijā. Jūrtaka brīžiem ved pa smilšainu liedagu, kā arī pa akmeņiem un sīkiem oļiem nokaisīto pludmali.

Šis ceļš Latvijā ir 580 kilometru garš, turklāt turpinās vēl Igaunijā. Piekraste kopumā ir sadalīta astoņos posmos, un pēc saviem ieskatiem iedzīvotāji pārgājienam var izvēlēties jebkuru maršruta daļu. Interesenti aicināti izpētīt Jūrtakas karti, izplānot braucienu un doties piedzīvot šo vilinājumu. Detalizētāka informācija ar Jūrtakas piedāvātajiem maršrutiem ir pieejama mājaslapā jurtaka.lv, savukārt pirms plānotā brauciena pārbaudīt autobusa kustības sarakstu var mājaslapā atd.lv sadaļā Kustības saraksti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti