Dikļos norisināsies literatūras svētki mazajiem literātiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Piektdien, 9. oktobrī, Dikļu Kultūras centrā norisināsies bērnu literatūras svētki, kuros noskaidros jauno literatūras talantu konkursa “Bērnu literatūras maģija 2020” uzvarētājus, paziņojumā presei informēja pasākuma organizatori.

Šogad konkursā, kura moto ir diklēnieša, rakstnieka un dzejnieka Vika dzejas rindas “Kad mērs ir pilns, prot daba rādīt zobus”, saņemti 30 darbi, ko iesūtījuši bērni un jaunieši no Vecpiebalgas vidusskolas, Talsu Valsts ģimnāzijas, Rencēnu pamatskolas, Trikātas pamatskolas, Valmieras sākumskolas un Valmieras Pārgaujas sākumskolas.

Noslēguma pasākumā, kurā piedalīties aicināts ikviens bērns vai jaunietis, kuram ir interese par latviešu literatūru, prozas un dzejas rakstīšanu, būs iespēja tikties un radoši darboties kopā ar mākslinieci, bērnu grāmatu ilustratori Agiju Staki, rakstnieci Noru Ikstenu un kultūržurnālisti, Rakstniecības un mūzikas muzeja Izglītības un satura projektu nodaļas vadītāju Liegu Piešiņu.

Pasākumu noslēgumā norisināsies konkursa uzvarētāju apbalvošana, kurā piedalīsies redaktore, tulkotāja un žūrijas locekle Antra Lezdiņa, kā arī būs iespēja noskatīties Valmieras Drāmas teātra izrādi bērniem "Slinkums".

Jauno literatūras talantu konkursu organizē Kocēnu novada domes un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs.

Konkurss tiek rīkots jau kopš 2007. gada, un tā mērķis ir piesaistīt skolēnu interesi literārajai daiļradei, popularizējot latviešu bērnu literatūru, rosināt skolēnos iztēli un prasmi paust savas domas par sabiedrībā notiekošiem procesiem, kā arī veicināt bērnu un jauniešu izpratni par literatūras un mākslas žanru dažādību, liekot apzināties katra individualitāti un unikalitāti kā vērtību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti