Ģimenes studija

Saulgriežu laika saruna ar Ilonu un Gati Dzērvēm-Tālutiem

Ģimenes studija

Pozitīvas disciplinēšanas metodes ikdienā. Bērnam ir vajadzīgas robežas

Satikšanās ar dienasgrāmatas starpniecību mēdz mainīt uzskatus par vecākiem

Dienasgrāmatu rakstīšana laika dokumentēšanai, sevis izzināšanai, vēstures liecībām

Dienasgrāmatu rakstīšana mūsdienās ir populāra, to rakstīšanas forma ir dažādojusies, pateicoties tehniskajām iespējām. Speciālisti uzskata, ka dienasgrāmata ir labs materiāls personības izaugsmei, notikumu apkopošanai un vēstures liecībām.

Dienasgrāmatas rakstīšana var būt gan pašizziņa, gan, piemēram, bērna augšanas un attīstības gaitu fiksēšana, gan arī ģimenes vēstures veidošana, pauž raidījumā “Ģimenes studija”.

Kopš 2018. gada pieejami autobiogrāfiju krājumi – dienasgrāmatas, atmiņas, vēstules, fotogrāfijas. Kopumā pusotra gada laikā ir tuvu 150 kolekcijām, kuras iesniedz cilvēki.

Tie apkopoti un daļa publiski arī latviešu folkloras krājumos.

Dienasgrāmatās bieži nav gari teksti, ir fiksēti dienas notikumi. Latvieši ir praktiski – apraksta dienas notikumus – kā dienas žurnālu. “Dienasgrāmata ir žanrs, kuram nav noteikumu,” pauž folkloras pētniece Sanita Reinsone.

Cilvēki raksta dienasgrāmatas, bet, ņemot vērā, ka tās ir personīgu notikumu stāstu krājums, citi maz par to zina.

Pašizziņa, sevis izzināšana, dienas struktūras izveidošana ir dienasgrāmatu pamatā.

Bieži dienasgrāmatas raksta jaunās māmiņas, jo bērna ienākšana dzīvē ir īpašs brīdis, lai sāktu pierakstīt savas emocijas. Visbiežāk māmiņas raksta pirmo bērnu dienasgrāmatu, vēlāk rakstīšana apsīkst.

Tētis Māris Grīnvalds veido video dienasgrāmatas, uzskatot, ka video nemelo, tur nav iespējams ielikt savu emocionalitāti, tikai fiksēt patieso notikumu.

Dienasgrāmatas ir svarīgas, jo laikam ir tendence domas izmainīt, dienasgrāmatā var izrādīt tā brīža domas, arī pašattīstīties, vēlāk izvērtēt.

Dienasgrāmatas var “rakstīt” arī audio un video formātā, bet ar roku rakstīta dienasgrāmata ir īpašs notikumu paušanas veids, daudz personiskāks, tāpēc, iespējams, šī forma saglabāsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti