Sadaļas Sadaļas

Daugavpils teātra jauniestudējumā bērniem «Raganiņa» skanēs latgaļu mēle

Daugavpils teātrī 12. decembrī notiks pirmizrāde iestudējumam „Raganiņa”, kurš kļūs par pirmo Daugavpils teātra iestudējumu bērniem, kurā kopā ar latviešu valodu skanēs latgaļu mēle. Iestudējuma režisors ir Māris Korsiets, preses paziņojumā medijiem vēsta teātra pārstāvji.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Daudziem latgaliešu runa var izklausīties kā nesaprotami buramvārdi, bet šī izrāde būs saprotama ikvienam skatītājam, jo apzināti ir veidota tā, lai iepazīstinātu ar valodas skanējumu un lai jautrā noskaņā, ar asprātību un dziesmu starpniecību frāzes latgaliski iespiestos skatītāju atmiņā. Iestudējuma lugas autori Māris Korsiets un Egils Viļumovs stāsta:

„Visa sava ceļojuma laikā raganiņa mācīsies latgaliešu valodu, un mēs ceram, ka tie bērni, kuri ikdienā nerunā latgaliski, izrādes gaitā mācīsies kopā ar galveno varoni. Ja bērns pēc izrādes noskatīšanās zinās vismaz vienu vārdu latgaliski, mēs būsim laimīgi.”

Ceļā uz mājām raganiņa un viņas draudzene vārna Vallija sastopas ar dažādiem meža iemītniekiem, kuri runā viņai nepazīstamā mēlē, bet tas it nemaz netraucē viņiem atrast kopīgu valodu. Vēlēdamās būtu laba raganiņa, viņa ar prieku izpalīdz katram nelaimē nokļuvušajam – vai tie būtu sakašķējušies runcis un kaķene, vai alā ieslodzīti bērni. Taču raganiņa nemaz nenojauš, ka vislielākais pārbaudījums viņai vēl priekšā. Izrāde aicinās gan lielos, gan mazos skatītājus, lai ar galveno varoni dotos neaizmirstamā piedzīvojumā, kopā ar viņu mācītos skanīgo latgaliešu valodu un iegaumētu, ka nav jāpārdzīvo, ja kaut kas uzreiz neizdodas - visgardāk smejas tas, kurš smejas pēdējais! 

Raganiņas lomā iejutīsies aktrise Zanda Mankopa, pārējās lomās: Inese Ivulāne-Mežale, Līga Ivanova, Maija Korkliša, Anna Blakunova, Anna Jackeviča, Svetlana Morozova, Kristīne Veinšteina, Raimonds Paegle, Jevgeņijs Mihailovs, Vanda Gibovska, Kristīna Zaharova, Ritvars Gailums, Māris Korsiets, Egils Viļumovs.

Izrādes scenogrāfs un kostīmu mākslinieks ir Egils Viļumovs, horeogrāfe - Anna Blakunova, muzikālā noformējuma autors - Staņislavs Šimanskis, dziesmu tekstu autore - Kristīne Veinšteina, gaismu mākslinieks - Sergejs Vasiļjevs.

Daugavpils teātra aktieru Māra Korsieta un Egila Viļumova radošajam tandēmam ir bagāta pieredze iestudējumu bērniem veidošanā. Kopīgiem spēkiem viņi ir iestudējuši vilka Vilmāra piedzīvojumu triloģiju – „Trīs sivēntiņi un vilks Vilmārs”, „Sarkangalvīte un pasaku mežs”, „Vilka Vilmāra nešpetnie Ziemassvētki”, kā arī izrādi „Negaidītais Ziemassvētku sūtījums” un citas.

Iestudējuma „Raganiņa” pirmizrāde notiks 12. decembrī pl.12.00, tuvākās izrādes – 17. decembrī pl.10.00, 18. decembrī pl.12.00 un pl.18.30.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt