Daugavpilī zinātniskais centrs bērniem piedzīvo otru piedzimšanu

Daugavpils inovāciju centrs, kam ir būtiski svarīga loma zinātnes popularizēšanā bērnu vidū, ar jautru un izglītojošu vakara ballīti zem klajas debess atzīmējis savu piekto gadadienu. Priekšā ir lielas pārmaiņas un starptautisku projektu īstenošana. 

“Mēs sākām darbu 2015. gada 1. jūlijā kā sabiedriska organizācija. Pēc tam mainījām nosaukumus un statusus, nu jau gadu esam pašvaldības struktūra un esam Izglītības pārvaldes paspārnē. Mūsu pamatauditorija ir bērni četru līdz 12 gadu vecumā. Mēs jautri un nepiespiesti viņus iepazīstinām ar fizikas, ķīmijas, inženierzinātņu, medicīnas, uzņēmējdarbības pamatiem. Bērniem jāsaprot, ka zinātne ir ne tikai akadēmiķi un universitātes, zinātne ir izšķīdusi ikdienā. 

Mums priekšā ir milzīgas pozitīvas pārmaiņas.

Pirmkārt, tiks renovēta ēka, kurā mēs atrodamies, un mūsu platība palielināsies (ēka ir ļoti interesanta, tā uzbūvēta 1978. gadā kā tiem laikiem supermoderns kinoteātris “Oktobris”, projekta autors – Latvijas arhitektūras metrs Oļģerts Krauklis -  par to saņēma Valsts prēmiju – L.V.) Otrkārt, sākas plaša Latvijas un Norvēģijas projekta īstenošana, mūsu partneris ir Tronheimas pilsēta. Šā projekta ietvaros mūsu centrs, kā arī centrs Liepājā iegūs papildu iespējas attīstībai, bet Cēsīs un Ventspilī tiks uzcelti zinātnes un izklaides centri bērniem,” Rus.lsm.lv pastāstīja Daugavpils inovāciju centra vadītāja Kristīne Valaine un metodiķe Viktorija Kozlovska.

“Ļoti priecājos, ka mums ir tāds centrs ar tik brīnišķīgu komandu, kura vienmēr “deg”, vienmēr ir jaunu ideju pilna.

Pēc visu projektu realizācijas centrs kļūs par praktisko bāzi pilsētas skolām, mēs šeit teorētiskās zināšanas nostiprināsim ar praksi. Plānojam šeit koncentrēt instrumentus, kurus nevaram piešķirt visām skolām, piemēram, nopietnus mikroskopus, citas iekārtas laboratorijas nodarbībām fizikā, ķīmijā. Turklāt sadarbībā ar vietējo universitāti izstrādāsim jaunas programmas skolotājiem, lai viņi varētu jaunā veidā nodot zināšanas bērniem. Mācīsim skolotājus kursos. Un centram būs savs nosaukums, rudenī izsludināsim konkursu un izvēlēsimies labāko priekšlikumu,” piebilda pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt