Dārziņskola saņēmusi daļu finansējuma zāles atjaunošanai un turpina labdarības koncertus

Šodien, 28. janvārī, plkst. 18 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē notiks jau VII labdarības koncertu cikla “Mana pirmā skatuve” koncerts “Mīlestības mūzika”. Vienlaikus Dārziņskola pauž prieku un gandarījumu, ka cikls nesis ilgi gaidītos augļus – Kultūras ministrija piešķīrusi līdzekļus skolas koncertzāles projektēšanas pabeigšanai un būvniecības uzsākšanai, informēja koncerta organizētāji.

2019. gada nogalē Kultūras ministrija radusi līdzekļus, lai pabeigtu Dārziņskolas koncertzāles projektēšanas darbus, bet 2020. un 2021. gada budžetā ieplānoti līdzekļi zāles būvniecībai. Kopumā ministrija šim mērķim atvēlējusi aptuveni 700 tūkstošus eiro, tajā skaitā arī līdzekļus pagaidu telpu izmantošanai remotdarbu laikā. Atjaunošanas darbus plānots uzsākt 2020. gada rudenī, un tie ilgs vismaz pusotru gadu.

“Es ļoti priecājos un esmu gandarīta par šo projektu kopumā. Esmu neizsakāmi pateicīga visiem, kas tajā līdz šim ir piedalījušies, un arī tiem, kas vēl piedalīsies,– koncertu organizētājiem, visiem ziedotājiem un koncertu dalībniekiem, mūsu brīnišķīgajiem absolventiem un audzēkņiem,  Kultūras ministrijai un koncertu apmeklētājiem. Jo nauda, protams, ir svarīga, bez tās neko neuzbūvēsi, bet vēl nozīmīgāka ir atsaucība, sirds siltums, kopīgais laiks un pozitīvā gaisotne. “Manas pirmās skatuves” stāsts nav beidzies, un ir lielas cerības un vēlēšanās, lai absolventu koncerti turpinātos. Mūs sagaida arī jauni izaicinājumi, apzinoties, ka divus mācību gadus Emīla Dārziņa mūzikas skolai un Rīgas Horeogrāfijas skolai būs jāiztiek vispār bez savas zāles un skatuves. Tas nebūs viegli un vienkārši, bet mūs spārno atjaunotās akustiskās koncertzāles vīzija,” teic Dārziņskolas vadītāja Iveta Dreiblate. 

Lai arī viens no galvenajiem kampaņas mērķiem ir sasniegts, labdarības koncertu cikls “Mana pirmā skatuve” turpinās, jo investīcijas prasīs arī atjaunotās zāles iekārtošana un jaunu mūzikas instrumentu iegāde. Šovakar savu pienesumu sniegs divi ansambļi, kuru līderi – klarnetists Artūrs Perts un vijolnieks Jevgēnijs Čepoveckis – ir Dārziņskolas bijušie audzēkņi un absolventi. Koncertā “Mīlestības mūzika” izskanēs koncertstāsts “Komponistu mīlestības vēstules” (Artūrs Perts – klarnete, Emily Adomah R. Adjei – soprāns (Norvēģija), Jana Aņisimova – klavieres, Ēvalds Lazarevičs– stāstnieks) un Fēliksa Mendelszona, Reinholda Gliera un Astora Pjacollas mūzika stīgu okteta “Oberton” interpretācijā.

Jau ziņots, ka 2018. gada septembrī Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskola uzsāka labdarības koncertu ciklu “Mana pirmā skatuve”, kura mērķi ir informēt sabiedrību par nepieciešamību pārbūvēt morāli un fiziski novecojušo, izglītības procesam neatbilstošo skolas koncertzāli un rast līdzekļus zāles pārbūvei. Koncertu devīze ir “Ja tev būs pirmā skatuve, tev būs arī nākamās!” Līdz šim notikuši jau vairāki labdarības koncerti, kuros uzstājušies tādi Dārziņskolas absolventi kā Vestards Šimkus, Andrejs un Sergejs Osokini, Georgs Sarkisjans, Marta Sudraba, Guntis Kuzma, Edgars Saksons, Mikus Bāliņš, “Art-i-Shock”, “Melo-M”, trio “NYX” un citi mūziķi. Visi saziedotie līdzekļi paredzēti koncertzāles atjaunošanai un aprīkošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti