Dārziņskola ar krāšņu koncertu svinēs savu 75. jubileju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Emīla Dārziņa mūzikas skola 16. oktobrī ar krāšņu koncertu “Restart – 75” Lielajā ģildē svinēs savu 75. jubileju. Lai arī ierobežojumu dēļ koncertu klātienē varēs apmeklēt tikai skolas darbinieki un viesi, tiešraidē to ikviens varēs klausīties Latvijas Radio 3 “Klasika” ēterā un skatīties skolas mājaslapā www.edmv.lv, paziņojumā presei informēja pasākuma organizētāji.

Svinīgais koncerts un jubilejas sezonas noslēgums bija paredzēts šī gada pavasarī, taču aktuālā pandēmijas situācija lika to pārcelt uz rudeni, kad kopīgos mēģinājumos un koncertā iespējams satikties skolas simfoniskajam orķestrim, kas būs koncerta pamats. Pie diriģenta pults būs orķestra mākslinieciskais vadītājs Andris Vecumnieks, bet solisti – izcili Dārziņskolas absolventi, pedagogi un esošie audzēkņi: flautiste Dita Krenberga, pianiste Agnese Egliņa, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele, klarnetists Mārtiņš Circenis, kontrabasists Oskars Bokanovs, vijolnieks Daniils Bulajevs un klarnetiste Anna Marija Kubecka.

Koncerta diriģents Andris Vecumnieks par izvēlēto programmu teic: “Skaņdarbi izvēlēti tā, lai parādītu un solistu godā izceltu tās specialitātes, ko Dārziņskolā iespējams apgūt – pūšamos, sitamos, stīgu un taustiņinstrumentus. Programmas vadmotīvs ir – no pagātnes līdz šodienai, no vēstures līdz jaunībai. Koncerts ir mūsu jubilejas gada vainagojums!” Simfoniskā orķestra un solistu sniegumā izskanēs Žorža Bizē, Johana Baptista Vanhāla, Fēliksa Mendelszona-Bartoldi, Darjī Mijo, Manuela de Faljas, Žana Sibēliusa, Georga Pelēča un, protams, Emīla Dārziņa mūzika. Gaidāms arī komponistes Agnetas Krilovas pirmatskaņojums.

“Esam patiesi priecīgi, ka, neskatoties uz apstākļiem, mums ir iespēja svinēt Emīla Dārziņa mūzikas skolas nozīmīgo jubileju ar krāšņu koncertu, kurā kopīgi muzicēs dažādu paaudžu ‘dārziņieši’ – izcili mūziķi un par tādiem topoši, jo mūsu patiesie un lielākie svētki ir mūzika un kopīga dzīve tajā. Pateicoties mūsdienu tehnoloģiju iespējām, jubilejas koncertu klausīties un vērot tiešraidē varēs ikviens, kas par savām otrajām mājām sauc vai reiz saucis Dārziņskolu, kā arī viņu radi, draugi, paziņas un visi, kam tuva ir mūzika. Skola vispirms un galvenokārt ir cilvēki tajā, tāpēc apsveicu mūs visus – skolēnus, skolotājus, vecākus un draugus – Dārziņskolas dzimšanas dienā!” teic skolas vadītāja Iveta Dreiblate.

Jau ziņots, ka 2020. gadā NMV Emīla Dārziņa mūzikas skola atzīmē savu 75. jubileju, kas tika svinēta ar orķestra koncertiem, nodaļu koncertiem un citiem pasākumiem. Jāatgādina, ka EDMS absolventu vidū ir tādi mūziķi kā Raimonds Pauls, Gidons Krēmers, Pēteris Vasks, Andris Nelsons, Georgs Pelēcis, Pēteris Plakidis, Juris Karlsons, Mārtiņš Brauns, Inga Kalna, Sigvards Kļava, Māris Sirmais, Māris Villerušs, Andris Dzenītis, Vestards Šimkus, Reinis Zariņš, Kristīne Blaumane, Gunārs Upatnieks, Dita Krenberga, Guntis Kuzma, Elīna Endzele, Reinis Sējāns, Inese Lūsiņa un daudzi citi atzīti mākslinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti