Covid-19 krīze palielinājusi pusaudžu skaitu, kuriem nepieciešams resursu centra atbalsts

"Pieprasījums pēc pusaudžu resursu centra sniegtajiem pakalpojumiem, jauniešiem ar atkarību risku, strauji pieaug.” Šādu satraucošu secinājumu min Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Viņa norāda, ka šī gada 1. janvārī gaidīšanas rindā bija 40 jaunieši, 1. aprīlī jau 60, bet augustā gaidīšanas rindā bija teju 115 jaunieši. Dambiņa skaidro – liels pieprasījuma pieaugums radies pēc Covid-19 krīzes ierobežojumu beigām, kad atkal varēja uzsākt klātienes konsultācijas. Lielā pieprasījuma dēļ visiem palīdzēt pilnā apmērā nevar, tādēļ tiek izstrādāts alternatīvs pagaidu palīdzības modelis.

Liene Dambiņa: Visi pusaudži, kuri šogad būs pieteikušies, pilnā apmēra atbalstu nevarēs saņemt.Kristaps Feldmanis

Dambiņa Latvijas Radio pastāstīja: “Šobrīd tās ir viena līdz trīs atbalsta konsultācijas, kuras ikviens jaunietis kopā ar vecāku, kuri vēršas pie mums pēc palīdzības, var saņemt. Diemžēl tā problēma būs, jo mēs redzam, ka esošais finansējums nav pietiekams, mēs nevaram nolīgt tik daudz speciālistu, lai palīdzētu pilnīgi visiem jauniešiem, kuri pie mums vēršas, un skaidrs, ka daļai jauniešu tās problēmas ir gana kompleksas, kuras mēs nevarēsim atrisināt un palīdzēt viņiem tikai vienas, divu vai trīs konsultāciju laikā, kuriem būs nepieciešams visas programmas atbalsts un palīdzība, kāda tā mums ir pusaudžu resursu centrā.

Bet skaidrs, ka pilnīgi visi, kuri šogad būs pieteikušies, pilnā apmēra atbalstu nevarēs saņemt.

Tāpēc ir jādomā, kā šo kapacitāti nākotnē palielināt, jo šobrīd mēs darbojamies jau divus ar pusi gadus un visbiežāk vecāki un jaunieši vēršas pie mums, tāpēc ka viņi ir saņēmuši labas atsauksmes no citiem.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti