Ģimenes studija

Rozenbergu ģimene: Aizbraucēji nezaudē savu kultūru un nacionālo identitāti

Ģimenes studija

Kariņu-Bērziņu ģimene: Latvijā ir iespēja palīdzēt mainīt savu valsti

Ciemos pie simtgadnieces Vilmas Kalnbundes ģimenes Limbažos

Ciemos pie simtgadnieces Vilmas Kalnbundes ģimenes Limbažos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

“Lai Latvija zeļ un zied, lai tikai labi visiem klājas, tad būs labi. Ja mēs labi domāsim, varbūt būs tie zelta laiki,” vēl simtgadniece Vilma Kalnbunde.

Šonedēļ "Ģimenes studija" dodas ciemos pie tiem, kam mīļa Latvija. Trešdien uzklausām simtgadnieci Vilmu Kalnbundi no Limbažiem. Saruna ar Vilmu Kalnbundi, viņas dēlu Jāni un vedeklu Veltu. Šajās mājās bieži viesi ir ar Vilmas Kalnbundes mazbērni Zita, Jānis, Dainis, arī Jāņa sieviņa Sandra, kā arī mazmazbērni Marta, Gustavs, Jānis un Laura.

Vilmas kundze atklāj, ka gaida Latvijas jubileju, kad atkal ģimene satiksies, taču sarunās atklājas, ka šoreiz gluži visa ģimene nevarēs sanākt, jo daudzi ir aktīvi un iesaistīti dažādos svētku pasākumos.

Pati Vilma Kalnbunde 30. decembrī svinēs jau 102. dzimšanas dienu.

Vilmas kundze atzīst, ka pati brīnās par savu garo mūžu. “Neredzu, un drusku dzirde paliek vājāka. Citādi kā lielmāte. Dēlam un vedeklai par klapatu, jo darītāja neesmu,” par sevi šodien kritiski stāsta Vilma Kalnbunde. Parasti dienas viņa vada savā istabā, klausās radio, domā, šķetina pagātni.

Vaicāta par spilgtākiem mirkļiem, Vilma Kalnbunde atzīst, ka jaunība ir skaista, bet tagad var priecāties, ka citiem iet labi. Reizēm ir bijušas asaras, visādi bijis garajā mūžā.

Vilma Kalnbunde ir strādājusi par sākumskolas skolotāju un ar lepnumu stāsta, ka izauklējusi visus trīs mazbērnus, ka viņi nav laisti bērnudārzā. Mazmeita Zita atklāj, ka viņai gan būtu gribējies iet bērnudārzā, taču nebijis izvēles un nemaz nav bijis garlaicīgi. Mazdēls Jānis atminas, ka omīte palīdzējusi mājasdarbos, bet mazdēlu Daini omīte pavadīja uz visiem pulciņiem. Mazbērniem viņa ir omīte, mazmazbērniem - vecomīte.

Zita stāsta, ka omīte visam seko līdzi, ko visi savējie dara, vai visiem ir labi un domā labas domas, un vai laba vēlējumi nodoti visiem. Interesējas par visu, kas notiek Latvijā un pasaulē, un pārspriež ar ģimenes locekļiem. Dēls Jānis mammai lasa priekšā žurnālus.

“Man ir labs dēls un laba vedekla, vajag pašam labam būt, nevajag plēsties un kašķi turēt. Kādreiz, kad nav pa prātam, laid pāri pār galvu,” atzīst Vilma Kalnbunde.

Vedekla Velta atzīst, ka no vīramātes mācījusies nekašķēties.

Parasti ģimene satiekas svētkos un jubilejās, rīdzinieki vasarā uz Limbažiem brauc katru nedēļas nogali.

“Visi kā putni salaižas kopā,” par savējiem bilst Vilma Kalnbunde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti