Ģimenes studija

Bērnu apģērba seksualizācija: Vai mazu meiteņu ģērbšanas stils atbilst vecumam?

Ģimenes studija

Jaunieši nevēlas doties vēlēt, jo politiķi nemaz necenšas ar viņiem runāt

Svarīgākais, lai kopā būtu interesanti. Aina un Guntis Svīķi nosvinējuši zelta kāzas

Četri bērni un interesanta kopā būšana. Aina un Guntis Svīķi nosvinējuši zelta kāzas

Parasti apaļas un pusapaļas jubilejas liek atskatīties un kaut nedaudz pavērtēt, kā gājis, kas paveikts. Aina un Guntis Svīķi nu var izvērtēt savus 50 kopā nodzīvotos gadus, atgādinot paši sev un arī savējiem, kas ļāvis piedzīvot ilgstošu kopābūšanu. Viņu atziņa: svarīgākais, lai kopā būtu interesanti. Tāpēc viņi ne tikai izaudzinājuši četrus bērnus, arī daudz ceļojuši un darījuši visādas dullības.

Sarunā piedalās arī Ainas un Gunta jaunākais dēls Andris un mazmeita Eva.

"Priecājos, ka visi atraduši vietu dzīvē, visi strādā, nevienam nav jāsūrojas, ka nav darba. Visiem ir darba vairāk, kā vajag, spēj tik padarīt," bilst Aina. 

Andris atklāj, ka ir galdnieks, taisa durvis, un darba netrūkst. Vecākais dēls ir beisbola treneris bērniem. Vidējais brālis darbojas celtniecībā, un arī viņam darba netrūkst. Meita strādā lielveikala administrācijā. 

Parasti visi satiekas ģimenes svinībās un tad arī cits citam izstāsta, kā veicies iepriekšējā laika posmā.

"Mēs neesam tie, kas katru dienu "sēž uz telefona" un sazvanās. Tas laikam ir mazākām ģimenēm," vērtē Aina.

"Mēs katrs esam vienīgais bērns, sarunājām, ka vajag vismaz divus, jo zinām, cik tas ir garlaicīgi, būt vienīgajam bērnam. Vienojāmies par diviem bērniem, tad trešais bērns. Padomju laikos bija tā, ja esi aizstāvējis disertāciju, tad tev ir stabila pensija, tad var atļauties arī ceturto," ģimenes izaugsmi atklāj Guntis.

Satikušies viņi savulaik tiesā, kur Guntis bijis tiesas piesēdētājs, Aina – sekretāre. Viņa smej, ka tur nostrādājusi gadu, tieši tik, lai iepazītos ar vīru, "atrastu pareizo vīru''. Guntis atminas, ka tad, kad viņš piedāvājis doties izbraucienā ar motociklu, meitenei iemirdzējušās acis, un viņš sapratis – tā ir īstā.

"Galvenais, kas mūs saista – ceļošana un dullības," bilst Guntis.

Aina atklāj, ka viņai ļoti paticis un joprojām patīk braukt ar motociklu, arī tagad neatteiktu, ja aicinātu izbraukt. Kopā daudz ceļojuši ar motociklu.

Bet ne jau tikai ceļošana ir abu aizraušanās. Aina stāsta, ka savulaik adījusi, fotografējusi, cepusi kūkas un maizi, Gunti viņa liela kā praktisku cilvēku, kurš prot uztaisīt plauktus, remontēt māju un mašīnu. Kad abi aizrāvušies ar kinoamatierismu, viņš remontējis kameras. 

Guntim ir jau 80 gadu, Ainai – 71. Aina stāsta, ka arvien daudz ceļo. Tagad gan "degvielas cenas iekož", bet iepriekš reizi nedēļā kādus 300–400 kilometrus izbraukuši. Daudz darbojas arī mājās, kur ir ierīkota pirts, kur iegriežas arī citi pirtsmīļi, ne tikai savējie. Arī dārzs prasa savu daļu spēku.

Aina savulaik strādājusi Gaisa spēku štābā. Un tagad ģimenē ome ir lielākais datorspeciālists un palīdz arī bērniem noskaidrot informāciju. Guntis strādājis Rīgas Tehniskajā universitātē. Bērnībā sapņojis būvēt kuģus, bet apguvis toreiz jaunu specializāciju – robottehnikas inženieris. Pateicoties savai profesijai, strādājis dažādās vietās. Pašmācības ceļā apguvis arī programmēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti