Ģimenes studija

Ļaut bērnam garlaikoties - spēja iemācīties sevi nodarbināt bez vecāku klātbūtnes

Ģimenes studija

Uz vasaras festivāliem dodamies kopā ar mazu bērnu, uz Dziesmu svētkiem - ne

Projekta "Skolu dārzi Latvijas simtgadei" attīstība nākotnē

Četras skolas aizsāk skolu dārzu veidošanas kustību Latvijā

Skaists dārzs, pašaudzēti dārzeņi un zaļumi - pie četrām Latvijas skolām Ikšķilē, Drustos, Bilskā un Preiļos ir izveidoti skolu dārzi, kuros skolēni gūst pirmo dēstīšanas, sēšanas un augu kopšanas pieredzi. Projekts veikts, pateicoties projekta "Skolu dārzi Latvijas simtgadei" izglītojošam un finansiālajam atbalstam.

Tā ir iespēja ne tikai skolēniem, arī viņu vecākiem piedalīties stādīšanas, audzēšanas, ražas novākšanas un arī tās pārstrādes darbos. Projekts ir noslēdzies, bet dārzi dzīvo, un tos turpinās kopt. Saruna par dārzu kopšanu skolā Latvijas Radio raidījumā “Ģimenes studija”.

Projekta ietvaros izveidoti dārzi pie četrām Latvijas skolām - Ikšķiles Brīvās skolas, Tautskolas "99 Baltie zirgi" Drustos, Preiļu Brīvās skolas un Bilskas pamatskolas ar mērķi aizsākt skolu dārzu veidošanas kustību.

Projektā iesaistītās skolas ir dažādas, katrai skolai bija nepieciešama atsevišķa pieeja un ainavu arhitektu palīgi, palīgā nāca arī eksperti, jo bija nepieciešama plānošana un labāko un piemērotāko augu noteikšana.

Katrai skolai projekta ietvaros bija jāiesaista vēl trīs citas skolas, Bilskas pieredze rāda, ka atsaucība nav tik liela.

Šim projektam jau tagad ir sekotāji, kuri interesējas par dārzu ierīkošanas iespējām savās mācību iestādēs. Projekta veicēji uzsver, ka izmaksas nav tik lielas, lai to nevarētu veikt arī citās skolās, kur nav pieejams projekta finansējums. Citām skolām iespējams pat izmantot jau izstrādātos projektus.

Visi projektā iesaistītie uzskata, ka šis projekts ir ļoti vērtīgs, un cer, ka projekts varētu turpināties arī citās skolās.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti