«Ceļotāji laikā» - bezmaksas filmas bērniem un jauniešiem Rīgas svētkos

Svētdien, 19.augustā kinoteātrī "KSuns" divos seansos tiks izrādīta Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla "2ANNAS" īpaši Rīgas svētkiem gatavotā bezmaksas kinoprogramma gados jaunākajiem skatītājiem un tīņiem.

“Visuma pētnieki”

Pasākumu pulksten 10.30 atklās starptautiskā bērnu īsfilmu programma “Visuma pētnieki” (63’), kas piemērota 6 līdz 13 gadus veciem skatītājiem. Seansā tiks rādītas piecas starptautiskos kinofestivālos atzinību guvušas animācijas īsfilmas un spēlfilmas.

Īsfilmā “Li.le” (Gruzija) maza meitene kopā ar briedi ceļo pa maģisku, biezā miglā ietītu mežu. Filmas fascinējošā fantastiskā pasaule veidota ar ūdenskrāsām.

Spēlfilma “Elo” (Igaunija) stāsta par stūrgalvīgu bērnudārza audzēkni, kuras vienīgais mērķis ir izbēgt no ļaunās skolotājas represijām. Kādu dienu parādās jauna skolotāja Helēna, un Elo dzīve pilnībā mainās. Filma “Elo” pērn ieguvusi "2ANNAS" labākās bērnu filmas titulu.

Animācijas filma “Divi tramvaji” (Krievija) stāsta par jauno un veco tramvaju, kuriem ir pilnīgi atšķirīgi temperamenti. Vecais ir stabils, vienmēr uzticams un ierodas laikā, bet jaunais, strauji joņojot pa pilsētu, rada daudz problēmu. Laika gaitā jaunais mācās no vecā atbildību un kļūst nobriedušāks, - šis ir stāsts par vecākiem un bērniem, kam reiz būs jāieņem vecāku vieta.

Spēlfilma “Mrs McCutcheon” (Austrālija) atspoguļo neparastas personības iejušanos jaunā skolas kolektīvā un situācijas, kas ļauj filmas varoņiem labāk apzināties sevi.

Animācijas īsfilma “Milžu ceļš” (Brazīlija) stāsta par 6 gadus vecu indiāņu meiteni, kas izaicina savu likteni un mācās izprast dzīves ciklu gigantisku koku mežā. Filma ieguvusi sešu starptautisku kinofestivālu balvas, tajā skaitā - par labāko režiju, labāko mūziku un skatītāju balvu. Filmas skaņu celiņš ieskaņots ar oriģināliem inku un Andu kalnos dzīvojošo cilšu instrumentiem.

“Uz priekšu”

Starptautiskā jauniešu īsfilmu programma “Uz priekšu” pulksten 11.50 (75’) ietver četras starptautiskos kinofestivālos atzinību guvušas īsfilmas, kas būs saistošas 13 līdz 18 gadus veciem tīņiem.

Spēlfilma “Wannabe” (Austrija) ir dinamisks un ticams mūsdienu momentuzņēmums, kas atspoguļo jaunu jūtūberi, kas izveidojusi sev fiktīvu dzīvi internetā.

Vizuālām metaforām bagātā animācijas īsfilma “Audzēts mājās” (Anglija) stāsta par tēvu, kas izolē dēlu no ārpasaules, lai pasargātu no tās briesmām, taču, kad dēls pēc gadiem tiek konfrontēts ar reālo pasauli, tēvs atklāj, ka iespējams, ir gājis par tālu ar savu sargāšanas instinktu.

Izraēlas režisora filmā “Tēvzeme” dēls atgriežas mājās tēva aitu fermā, kur dažādu iemeslu dēļ nav gaidīts, tomēr šoreiz viņš ir apņēmies pierādīt, ka ir mainījies.  Filma pērn ieguvusi "2ANNAS" Bērnu un jauniešu īsfilmu konkursa labākās jauniešu filmas titulu.

Franču animācijas īsfilma "TIS" stāsta par jaunieti, kurš cīnās ar apstākļiem, kas liedz viņam piebiedroties vienaudžiem.

"2ANNAS" bērnu un jauniešu programmas sastādījusi Dace Čaure. Kļūt par ceļotājiem laikā varēs ikviens – atliek tikai atvērt kinoteātra durvis! Rīgas svētkos iespēja noskatīties labas filmas, ko nevarēs redzēt nekur citur, un pie tam, - bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt