Ceļojums nezināmajā - izrāde bērniem «Lidojošais šķīvītis»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

21. decembrī, īsi pirms Ziemassvētkiem, pulksten 19.00 Dirty Deal Teatro (DDT) pirmizrādi piedzīvos dramaturga un režisora Kārļa Krūmiņa izrāde  bērniem "Lidojošais šķīvītis."  Šajā izrādē divi aizrautīgi pētnieki bērnus aicina doties kosmiskā ceļojumā, meklējot nezināmas planētas un cilvēkiem draudzīgas būtnes.

Vai bez mums plašajā visumā ir vēl kādas dzīvas un saprātīgas būtnes, un vai šīs būtnes ir draudzīgas? Šim jautājumam nav viennozīmīgas, zinātniski pamatotas atbildes, un nezināmais allaž vilina. Doma par iespējamu citplanētiešu eksistenci paver neierobežotas iespējas cilvēka fantāzijai. Varbūt kādā citā pasaulē mums zināmo fizikas un dabas likumu neesamības dēļ jebkas var būt iespējams. Piemēram, lidot, pārsniedzot gaismas ātrumu, ceļot laikā, lasīt domas, pārtikt no elektromagnētiskajiem viļņiem un dzīvot paralēli vairākās dimensijās.

Taču interesantā kārtā tieši fantāzija un nevis zinātne ir tā, kas ierobežo, jo, kā var mācīties no vēstures, viss, ko cilvēks reiz savā fantāzijā ir radījis, agri vai vēlu tiek īstenots arī realitātē. Sākot no tvaika dzinēja līdz lidmašīnām un kosmosa kuģiem. Īsāk sakot, var izrādīties, ka fantāzija un zinātne ir daudz ciešāk saistītas, nekā ierasts par tām domāt.

Izrādē "Lidojošais šķīvītis" divi aizrautīgi pētnieki aicinās bērnus doties kosmiskā ceļojumā, meklējot nezināmas planētas un to vēl mazāk zināmos iemītniekus. Caur šiem meklējumiem mēģinot apzināt arī to, kas un kādi esam mēs paši. Ceļojuma dalībnieki iepazīsies ar interesantiem zinātnes atklājumiem un teorijām, kā arī atsvaidzinās pamatzināšanas astronomijā. Apskatot citplanētiešu meklēšanu gan kā zinātnisku, gan sociālu fenomenu, izrādes tēli rosinās aizdomāties par to, ka būtiska ir  ne vien atvērtība jaunām zināšanām, bet arī vēlme un spēja izšķirt, kas ir īsts un kas izdomāts.

Izrādes režisors ir Kārlis Krūmiņš, māksliniece Kate Krolle, spēlē Samira Adgezalova, Jānis Kronis.

Pirmizrāde - 21. decembrī 19.00, nākamās izrādes - 30. decembrī 12.00 un 14.00.

Izrāde ir ne vien iekļauta Dirty Deal Teatro bērnu un jauniešu teātra repertuārā "Šmulītis", bet arī dodas viesizrādēs uz Latvijas skolām novados "Latvijas skolas somas"  pilotprojekta ietvaros. Izrāde veidota tā, lai uzrunātu 5. - 7. klases skolēnus, ļaujot vienlaikus gan atraktīvā veidā iepazīt skolā apgūstamo mācību saturu, gan tuvplānā iepazīst laikmetīgo teātra mākslu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti