Ceļojošā simtgades izstāde «100 grāmatas bērniem» apskatāma Ventspilī

Pārventas bibliotēkā Ventspilī līdz jūnija beigām apskatāma ceļojošā izstāde “100 grāmatas bērniem”. Tas ir Rīgas Centrālās bibliotēkas veltījums Latvijas simtgadē - kolekcija, kurā aplūkojamas grāmatas, kas izdotas mūsu valsts pastāvēšanas simt gados – katrā gadā izvēlēta viena grāmata. Izlasē ir arī ventspilnieka Herberta Dorbes grāmata, paziņojumā presei informē  muzeja pārstāvji.

Izstādē dažādu laiku un autoru grāmatiņas nevilšus aizvedīs uz bērnības takām vecvecākus, vecākus un bērnus. H. Dorbes memoriālais muzejs lepojas, ka šajā izlasē no 1973. gadā izdotajām grāmatām ir izvēlēta Herberta Dorbes grāmatiņa „Aina ar brālīti meklē cālīti”. Izstādē esošajā grāmatu katalogā par šo grāmatu rakstīts: „Šķelmīgi asprātīgā pasaka dzejā „Aina ar brālīti meklē cālīti” stāsta par cālīti Tuku, kas dodas iepazīt pasauli. Ceļā cālēns sastop gliemezi, kurmi un citus dzīvnieciņus un uzzina kā tie dzīvo.”

Izstādē ir grāmatas, kuras pieaugušajiem raisīs personiskas izjūtas un atmiņas par savu bērnību. Savukārt bērni līdzās pašu lasītajām grāmatām ieraudzīs tās, kuras tapušas gadu desmitiem pirms viņu dzimšanas, grāmatas, ko lasījuši tēti, vectētiņi un vecvectētiņi.

Izstādē redzami gan latviešu literatūras klasiķu – Raiņa, Aspazijas, Kārļa Skalbes, Annas Brigaderes un citu rakstnieku, gan padomju laika klasiķu – Annas Sakses, Zentas Ērgles, Žaņa Grīvas un citu, gan mūsdienu autoru – Ineses Zanderes, Valda Rūmnieka, Jura Zvirgzdiņa, Māras Cielēnas un citu literātu darbi.

Izstādē iekļauto grāmatu saraksts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti