Ceļā pie bērniem visā pasaulē dodas diasporas bērnu himna «Jauna dziesma»

Šovasar Vācijā pirmo reizi izskanējusi latviešu diasporas bērnu himna “Jauna dziesma”, kuras mūzikas autore ir latviešu izcelsmes komponiste, prestižās “Emmy” balvas laureāte un jaunās latviešu filmas “Dvēseļu putenis” mūzikas komponiste Lolita Ritmane, bet vārdu autors – mūziķis un dzejnieks Guntars Račs. Dziesma tagad, rudenī, uzsāk ceļu pie mazajiem dziedātājiem gan diasporā, gan Latvijā, lai kļūtu par bērnus vienojošu, muzikālu motīvu.

Dziesmas idejas, kura radusies pirms diviem gadiem, autori un īstenotāji ir latviešu kultūras biedrība "Saime", kas darbojas Štutgartē, Dienvidvācijā. Biedrības līdz šim zināmākie īstenotie pasākumi ir vērienīgie svētki Vācijā 2017. gadā “Eslingenas Dziesmu svētkiem 70”, kā arī mūzikla “Eslingena” jaunuzveduma izrādes gan Vācijā, gan Latvijā. Diasporas bērnu himna “Jauna dziesma” ir biedrības dāvana bērniem Latvijas simtgadē – himna, kas vienotu bērnus pāri valstu robežām, radot sajūtu par vienu tautu, lai arī kur katrs dzīvotu, un atgādinot par kopīgo dzimteni, valodu un bagāto kultūru. Dziesmas tapšanai biedrība uzrunājusi ASV dzīvojošo latviešu izcelsmes komponisti Lolitu Ritmani un populāro dziesmu vārdu autoru Guntaru Raču, kuri idejai atsaucās un noticēja uzreiz.

Diasporas bērnu himnas pirmatskaņojums notika šī gada 1. jūnijā Štutgartē, kad diasporas bērni tikās kopīgā nometnē. Tajā satikās dalībnieki no Vācijas, Īrijas, Luksemburgas, kā arī viņiem pievienojās vokālais ansamblis “Dzeguzīte” no Latvijas. Augusta sākumā nometnes dalībnieki satikās Latvijā, lai pedagogu Zigdas Martinsones un Leldes Kalcenavas, kā arī dziesmas producenta Ginta Stankeviča vadībā dziesmu kopīgi ierakstītu. “Jauna dziesma” ieraksta sesijā piedalījās un ar mazajiem dziedātājiem tikās arī abi himnas autori. Dziesmas tapšanas stāsts iemūžināts arī videoklipā:

Latviešu kultūras biedrības "Saime" pārstāvji kā ceļa vārdus dziesmai vēl: “Diasporas bērnu himnai “Jauna dziesma”, dodoties ceļā pie ikviena bērna gan diasporā, gan Latvijā, ceram, ka tā kļūs par bērnus vienojošu spēku! Aicinām dziesmu mācīties un dziedāt skolās, nometnēs, vasaras skolās, kā arī kopīgajos projektos kopā ar draugiem un ģimenēm. Tā ir mūsu dāvana visiem! Priecāsimies, ja dziesmu iemācīsies un svētkos dziedās arī bērnu un jauniešu mākslinieciskās grupas – kori, folkloras kopas, ansambļi – Latvijā un ārzemēs.”

Diasporas bērnu himnas vārdi, notis, muzikālais pavadījums, kā arī audio un video materiāls ikvienam bez maksas un ierobežojumiem ir pieejams šeit vai sazinoties ar biedrību [email protected]. Dziesmu iespējams noklausīties arī mūzikas straumēšanas servisā "Spotify", kā arī dzirdēt radio staciju ēterā un sociālajā tīmeklī "Youtube".

Īpašs dziesmas stāsta mirklis gaidāms nākamā gada 12. jūlijā XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā, kad dziesma plašajai svētku apmeklētāju publikai izskanēs diasporas koncertā Vērmanes dārzā. Kolektīvi, kuri grib būt šī notikuma dalībnieki, aicināti sazināties ar biedrību "Saime".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt