Būtiskākais vecākiem par bērnu drošību – atklāj kampaņu «Bērnam droši»

Lai pievērstu uzmanību bērnu traumatisma problēmai, atklāj kampaņu "Bērnam droši". Dati liecina, ka lielākoties bērni līdz viena gada vecumam dzīvībai un veselībai bīstamas traumas gūst mājās, šīs traumas ir novēršamas ar vienkāršiem paņēmieniem, Latvijas radio skaidro Slimību profilakses un kontroles centra speciāliste Maija Pauniņa.

SPKC speciāliste Maija PauniņaSintija Ambote
  Informēšanas kampaņu īsteno Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar Veselības ministriju, lai papildinātu vecāku, vecvecāku un bērnu pieskatītāju zināšanas par iespējamiem traumu riskiem un kā veidot bērniem drošu vidi.

   

  Statistika liecina, ka 9 no 10 gadījumiem traumas tiek gūtas mājās, tā ir drošākā vieta, bet bērni krīt no pārtinamām virsmām, applaucējas ar karstiem šķidrumiem, apēd baterijas, izdzer dažādas ķīmiskas vielas. Diemžēl, bet iznākumi ir ļoti bēdīgi un arī letāli, situāciju skaidro Maija Pauniņa.

  Traumas un ievainojumi ir ar vienkāršiem paņēmieniem novēršami un riski samazināmi līdz minimumam.

  Kampaņas mērķis ir vērst vecāku uzmanību uz bērnu drošības jautājumiem un vecāku izglītošanu, lai pateiktu ar atgādinājumiem būtiskāko, kam ikdienas steigā nesanāk pievērst uzmanību, īpaši tas attiecināms uz jaunajiem vecākiem, pauž Pauniņa.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Vecāki un bērni
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti