Rīta Panorāma

COVID-19 ierobežojumi

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Jāni Endziņu

Basketboliste izveido galda spēli burtu un ciparu apgūšanai

«Burtu gliemezītis» – izveidota jauna galda spēle bērniem burtu un ciparu apguvei

Lai palīdzētu bērniem iemācīties burtus un ciparus, Siguldas biznesa inkubatora dalībniecei, bijušajai Latvijas sieviešu izlases basketbolistei Ievai Kūlītei radās ideja izveidot galda spēli “Burtu gliemezītis”, kuru spēlējot bērns pat nenojauš, ka vienlaikus arī mācās, par spēli stāsta raidījumā “Rīta panorāma”. 

Latvijas sieviešu izlases basketboliste Ieva Kūlīte, noslēdzot savu profesionālās sportistes karjeru, ķērusies pie kādas biznesa idejas īstenošanas - viņa izveidojusi galda spēli bērniem alfabēta un skaitīšanas prasmju apguvei.

Ideja radās, kad bērnam bija jāsāk mācīties alfabēts. Saskārāmies ar problēmu – nespēju noturēt uzmanību, idejas rašanos skaidro galda spēles “Burtu gliemezītis” autore
Ieva Kūlīte. “Ķēros klāt burtu gliemezīša tapšanai. Radīju pirmo prototipu, zīmēju, taisīju, liku klāt opcijas, un ir izdevies. Bērns mācās divas stundas un ir priecīgs.”

Galda spēle, kuru Ieva izveidoja mājās, pati zīmējot, griežot un krāsojot visas nepieciešamās sastāvdaļas, iepatikusies arī draugiem un viņu bērniem.

“Šī spēle satuvina kopā ģimeni. Bērniem ir interesanti mācīties, jo viņi īsti nesaprot, ka viņi mācās. Tas ir tas labākais,” pauž Ieva Kūlīte.

Galda spēle “Burtu gliemezītis” ir piemērota bērniem no piecu gadu vecuma. Spēlēt būs interesanti arī vecākiem, un starp citu, nav nekādas garantijas, ka mamma un tētis arī uzvarēs. Pagaidām savu produkcija Ieva tirgo internetā, bet tuvākajā laikā tā parādīsies arī grāmatnīcu plauktos. Spēles autorei ir padomā savu biznesu paplašināt un “Burtu gliemezīti” eksportēt arī uz ārzemēm, tāpēc šobrīd tai top angļu, vācu un krievu valodas versijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti