Ģimenes studija

Puiku sasniegumi mācībās: šī brīža skolu sistēma rada negodīgu konkurenci

Ģimenes studija

Bērnudārza izveide Blomnieku-Jurānu ģimenei bijis liels pārbaudījums

Bērnu uzvedība publiskās vietās: sabiedrības reakcija un pieņemto normu maiņa

Brīvība vai visatļautība? Bērnu uzvedības normas publiskos pasākumos

Vecākiem jāmāca bērnam uzvedība publiskās vietās, lai bērns justos labi un reizē netraucētu citiem, tāpat jāuzņemas atbildība par izvēlēto pasākumu, notikumu, vietu apmeklējumu piemērotību bērna vecumam un interesēm. Bērni ir dažādi, tāpēc pieeja dažādu uzvedības iemaņu apgūšanai būs dažāda.

"Ģimenes studija" podkāstā:

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Aktrise un režisore Inga Tropa-Fišere uzskata, ka dažreiz galvenais, kāpēc bērni pārkāpj robežas, ir vecāki, jo viņi bērnu provocē. Izrādes rīkotājam jāapzinās, ka uzņemas atbildību par procesu, skatuves darbiniekiem, arī skatītājiem, protams, iesaistot vecākus. Lai visi procesā iesaistītie varētu to līdzvērtīgi baudīt, ir jāiesaistās arī situācijas kontrolē, ja tas nepieciešams.

Psiholoģe Dana Lukševica uzsver, ka ļoti stingrās robežas nav labas, bieži tādas veido vecāku pieredze.

Tomēr nepieciešams izvērtēt – bērna darbības ir pasākuma rosinošas emocijas, (iespējams, tā ir pasākuma ideja – bērnu iesaistīšana) vai arī vecāki uzskata, ka publiskā vietā par bērna uzvedību atbild pasākuma rīkotāji.

Bērnu uzvedība veikalos ir grūti kontrolējama, jo pati veikala vide bieži rada nepatīkamu kairinājumu un stresu. Ja veikala apmeklējums ir bērna uzvedību provocējošs, tad jāizvairās uz veikalu doties kopā ar bērnu.

Bērni no vecākiem mācās arī veikalā; ja ir vienošanās, ka bērns var nopirkt vienu lietu, bet vecāki var piekraut pilnus iepirkuma ratus, tad bērnam tā var būt grūti saprotama situācija.

Bērna nevēlama uzvedība vecākiem ir jālabo un jākoriģē, jāmāca saskarsmes prasmes, jāpaskaidro pareizie uzvedības modeļi bērnam saprotamā veidā. Tāpat jāmāca bērnam, kā sevi pasargāt situācijā, ja kāds dara pāri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt