Kultūras ziņas

Aicina pieteikt filmas balvai «Lielais Kristaps»

Kultūras ziņas

Elektroniskās mūzikas skate Rīgā

Grāmata bērniem «Kate, kas gribēja kļūt par vectēvu»

Bilžu grāmata mazajiem – stāsts par meitenīti un viņas vectēvu

Izdevniecība “Liels un mazs” laidusi klajā bilžu grāmatu bērniem par meitenīti Kati un viņas vectēvu, kuram viņa tik ļoti vēlas līdzināties. Tāpēc arī jaunās autores Signes Viškas grāmatai dots nosaukums “Kate, kas gribēja kļūt par vectēvu”. Dzīvespriecīgi raibās un amizantās ilustrācijas radījusi māksliniece Elīna Brasliņa, kuru jau daudzi iemīļojuši no grāmatu sērijas “Mākslas detektīvi” un animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”.

 “Katei patīk, ka vectēvi nesteidzas. Viņa arī vēlas būt vectēvs! “Tad mēs abi ar vectēvu varēsim būt labākie draugi un darīt vectēvu lietas abi kopā!” Tikai jāizgudro, kā nosirmot…” – šādi prātuļo jaunās autores Signes Viškas un mākslinieces Elīnas Brasliņas ilustrētās bērnu grāmatas “Kate, kas gribēja kļūt par vectēvu” galvenā varone.

“Tas, kas šajā stāstā ir no manis, ir tā oriģinālā sajūta, ko es ieliku, ko es jutu un joprojām jūtu pret savu vectēvu. Bet šis stāsts vairs nav tikai par mani, nav par manu vectēvu, tas vienkārši ir par jebkuru vectēvu, par jebkuru mazmeitu, par jebkuru cilvēku, kurš vienkārši grib līdzināties cilvēkam, ko viņš mīl,” grāmatu raksturo Signe Viška.

“Šis ir viens no jokainākajiem stāstiem, ko es ilustrētu, jo tad, kad es to saņēmu, man bija apjukums, kā to vispār var uzzīmēt? Tas izaicinājums bija tas, kas mani pamudināja piekrist ilustrēt šo grāmatu,” par darbu grāmatas ilustrēšanā pauž māksliniece Elīna Brasliņa.

Bērnu grāmatu izdevniecības “Liels un mazs” jaunā bilžu grāmata domāta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem un viņu ģimenēm. Grāmata stāsta par aizrautīgo un apņēmīgo Kati un viņas mierpilno vectēvu. Šo vecuma viedo vienkāršību mazā Kate sauc par “vectēvu pasauli” un vēlas tajā būt iederīga, tāpēc atrod asprātīgus paņēmienus, lai ārēji līdzinātos vectēvam.

Grāmatas autore Kati raksturo kā asprātīgu un apņēmīgu, tādu, kura atradīs jebkādu risinājumu jebkādai situācijai. “Un, ja viņa ir kaut ko ieņēmusi galvā, tad viņa arī ies uz mērķi un centīsies to sasniegt pēc iespējas radošāk. Tā es raksturotu Kati.”

Par tēlu vizualizēšanu māksliniece Brasliņa saka: “Mums savā ziņā tāpat kā Katei pamazām uzbūvējās bilde, no kā tad sastāv vectēvs, kā redzam, viņš sākumā ir visur nedaudz ārpus kadra, nedaudz pagriezies, paslēpties, un viņa seju ierauga tikai šajā atvērumā, un pēc tam vairs neslēpjas un ir redzams visā savā godībā. Šis ir tas, ko var dēvēt – digitālā pasaule satiek analogo pasauli, jo viss lineārais zīmējums ir veikts ar melnu zīmuli un skenēts. Arī visas šīs faktūriņas ir zīmētas un skenētas atsevišķi, bet krāsas ir piešķirtas datorā, tas ir daļēji zīmēts, daļēji datorā montēts, bet apakšā tam ir ļoti, ļoti daudz darba ar roku.”

Grāmatas autore, tulkotāja un stāstu autore Signe Viška, kurai šī ir debija tieši bērnu literatūrā, sola, ka grāmatai par Kati un viņas vectēvu noteikti būs turpinājums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt