Dienas ziņas

Latvijā uzsāk videi draudzīgākus kravu pārvadājumus

Dienas ziņas

Ē. Kalnmeieru tur aizdomās par neizpaužamu ziņu izpaušanu

Skolēnus apmāca par drošību uz ūdens

Biedrība «Peldēt droši» organizē bezmaksas peldēšanas apmācības skolēniem

Pēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotās informācijas šogad no dažādām Latvijas ūdenstilpēm izcelti 78 noslīkuši cilvēki.Lai aktualizētu drošību uz ūdens, biedrība ''Peldēt droši'' visas vasaras garumā dažādās pilsētās rīko bezmaksas apmācības skolēniem. Šomēnes astoņas nodarbības notiks arī Jelgavā.

Jelgava ir viena no retajām pašvaldībām, kur peldētapmācība jau vairākus gadus tiek nodrošināta pilsētas skolu 1. un 2. klašu audzēkņiem. Vecāki gan ir pārliecināti, ka peldēšana nav tikai sports un prasmes jāapgūst visās skolās, un ilgāku laiku.

Mamma Natālija Zariņa uzskata, ka apmācībai jāturpinās pat vairākus gadus: “Ne visi iemācās ātri peldēt, un ne tikai peldēt, bet arī sniegt palīdzību un uzvesties uz ūdens.”

Biedrības ''Peldēt droši'' speciālisti uzskata, ka peldētprasme ir tikai viena no 15 nepieciešamajām komponentēm, lai nenotiktu nelaime.

Bezmaksas nodarbībās bērni sertificētas glābējas vadībā ne vien demonstrē savu peldētprasmi, bet arī izmēģina peldēšanu ar visu apģērbu un atbrīvošanos no tā, esot ūdenī. Šādas prasmes  nepieciešamas, lai lieks smagums netraucētu nokļūt krastā, ja gadījies ūdenī iekrist.

Nereti skolēni arī pārvērtē savas prasmes.

Daudzi bērni saka, ka māk peldēt, bet, kad to jāveic praktiski, izrādās, ka nav viegli, skaidro biedrības ''Peldēt droši'' pārstāve Agnese Gedrovica.

Kā liecina statistikas dati, kopš 2016. gada Jelgavā no ūdenstilpēm izcelti seši noslīkuši cilvēki. Lielupes pludmales glābējiem, gan  neesot nācies palīdzēt slīkstošajiem, tomēr pārkāpumu netrūkstot.

Jelgavas PP glābējiem nav nācies šovasar sastādīt nevienu administratīvo pārkāpuma protokolu. "Esam aprobežojušies tikai ar mutvārdu aizrādījumiem. Pārsvarā tā ir velosipēdu ievešana smilšu zonā," situāciju raksturo Jelgavas PP sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Reksce.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti