Rīta Panorāma

Sestdien aicina uz nakts peldējumu

Rīta Panorāma

Intervija ar Rihardu Kozlovski, iekšlietu ministru (JV)

Intervija ar Klintu Ločmeli un Arti Velšu

Bērnus un vecākus izglītojošā kampaņā aicina apgūt interneta drošības pamatnoteikumus

Valsta policijas un sadarbības partneru organizētajā akcijā "Supervaroņi internetā" bērnus un pieaugušos aicina uzmanību pievērst bērnu medijpratībai, informējot par iespējamiem riskiem un ieguvumiem, darbojoties virtuālajā vidē. Ir izstrādāti un publiski pieejami informatīvi materiāli darbam ar bērniem.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Valsts policijas priekšnieka vietnieks Artis Velšs raidījumā “Rīta Panorāma” skaidro virtuālās vides ieguvumus un riskus, īpaši, ja internetā darbojas bērni, kuri nav informēti un izglītoti drošības jomā. Kļūt par cietušo ir iespējams arī internetā. Kampaņa orientēta uz bērniem no piecu līdz astoņu gadu vecumam.

Kultūras ministrijas medijpratības eksperte Klinta Ločmele informē, ka Latvijas iedzīvotāju medijpratības pētījuma rezultāti rāda, ka mums vēl ir daudz apgūstama droša interneta jomā. Šī kampaņa domāta vecākiem kā atgādinājums – būt bērniem klāt, kad tie sper savus pirmos soļus virtuālajā vidū.

Pētījumā noskaidrots, ka piektā daļa bērnu vecumā no 9 līdz 12 gadiem vēlas, lai vecāki vairāk interesējas par viņu darbību internetā, vairāk paskaidro.

Kampaņā "Supervaroņi internetā"  izstrādātie materiāli var būt palīgs vecākiem, skaidrojot bērniem pirmos soļus interneta pasaulē.

Visi kampaņas materiāli ir pieejami Valsts policijas mājaslapā, tos iespējams izdrukāt, pavairot un lietot!

Policijā ir saņemtas sūdzības no vecākiem, vairāk gan par emocionāliem pāridarījumiem.

Kampaņas organizatori cer, ka tā raisīs diskusiju vecāku un skolotāju vidū, lai bērns, darbojoties internetā,  saprastu, kurš ir brīdis, kad jāvēršas pēc palīdzības, kura ir bīstama situācija.

Kampaņas vēstījuma princips balstās uz piecām superspējām, kuras ir vienkārši apgūstamas un var atcerēties kā dzejolīti.

Klinta Ločmele skaidro, ka virtuālajā vidē bērnam jautājumi ir gan par to, kas ir policijas un Kultūras ministrijas, Drošāka interneta centra un citu partneru jomas.

Kā piemērs tiek minēts, ka sociālajos portālos drīkst reģistrēties no 13 gadu vecuma, bet vairāk nekā puse bērnu vecumā no 9 līdz 12 gadiem tur jau darbojas.

Organizētāji lūdz vecākus un pedagogus vērsties pie pasākumu organizētājiem pēc izglītojošiem materiāliem un palīdzības.

Jaunajiem Supervaroņiem paredzēti arī apbalvojumi!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti