Bērnus un vecākus aicina spēlēties laikmetīgi

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs svētdien, 6. augustā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) bērniem kopā ar pieaugušajiem mākslinieku vadībā organizē radošas darbnīcas, kas šogad izstāžu cikla “Divdabis” ietvaros jau guvušas lielu atsaucību.

Lai šoreiz darbnīcas būtu pieejamas visiem darboties gribētājiem, tās notiks ārā pie LNMM (Jaņa Rozentāla laukums 1), tāpēc iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Lietus gadījumā aktivitātes notiks muzeja foajē.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izglītības programmu vadītāja Linda Veinberga atklāj, ka svētdien būs iespēja piedalīties avangarda spēlēs bērniem mākslinieka Jāņa Borga vadībā. Kopā ar mākslinieku varēs pētīt dažādus avangarda mākslas paņēmienus un spēlēt spēles, kas iedvesmojušas mākslas darbu tapšanu. Tāpat būs iespējams darboties sietspiedes darbnīcā kopā ar māksliniekiem Ati Ieviņu un Sabīni Vekmani no darbnīcas “Luste”. Bērni pašrocīgi izmēģinās sietspiedi, tāpēc viņi ir aicināti ņemt līdzi savus apģērba gabalus vai aksesuārus, kurus būs iespēja apdrukāt. Materiāliem jābūt gaišā krāsā un no dabiskas šķiedras (kokvilna, lins). Visbeidzot, arī mākslinieks Jānis Filipovičs vēlreiz atkārtos savu spaiņu instalāciju darbnīcu, kurā bērni būvēs objektus un instalācijas no metāla un kartona spainīšiem, mācīsies, kā apieties ar stangām un stieplēm, un kā radoši izmantot makšķernieku piederumus.

 “Laikmetīgā māksla ir aizraujošs piedzīvojums, kā bērniem atklāt pasauli. Radošas nodarbes jaunākajai paaudzei ļauj pieredzēt mākslas tapšanas brīnumu, paver ceļu uz mākslinieku domāšanas veidu un rosina izpausties radošajam garam. Bērni izzina pasauli un mācās caur darbošanos. Lietā tiek liktas visas piecas maņas, un vislabāk prātā paliek tas, kas iepazīts tiešas pieredzes ceļā,” stāsta Veinberga.

Visas darbnīcas piemērotas bērniem no piecu gadu vecuma pieaugušo pavadībā.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs atgādina, ka līdz 8. augustam LNMM 4. stāva izstāžu zālēs iespējams aplūkot izstāžu cikla “Divdabis” pēdējo epizodi ar māksliniekiem Oļegu Tillbergu un Jāni Filipoviču.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt