Bērnus un vecākus aicina pētīt seno Rīdzenes upi

Ģimenes dienā 28. aprīlī “Rīdzene, Rīdziņa, Rīgas upe – kad, kāda tā bija un kur tā tecēja” Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā bērni kopā ar pieaugušajiem tiks gaidīti uz aktīvu, izzinošu ekskursiju „Senā Rīdzene – upe zem ielām. Meklējam un atklājam muzejā un Vecrīgā!”

Nodarbības sāksies plkst. 12.00 un 15.00, bet radošās darbošanās vietā bērni kopā ar vecākiem (no 11.00 – 15.30) varēs nostiprināt muzejā gūto informāciju un emocionālos iespaidus, zīmējot un iepazīstot senās Rīgas karti.

Uz ekskursiju „Senā Rīdzene – upe zem ielām. Meklējam un atklājam muzejā un Vecrīgā!” aicināti bērni kopā ar pieaugušajiem. Muzeja vestibilā interesentus sagaidīs ekskursijas vadītājs - muzeja pedagogs, vēsturnieks Mārtiņš Kazainis. Ekskursija sāksies muzeja ekspozīcijā, bet turpināsies Vecrīgas ielās un laukumos, kur kādreiz līkumojusi Rīdzenes upe.

Senākais zināmais vēstures avots, kurā pieminēta Rīgas upe, ir 13. gadsimta Livonijas Indriķa hronika.

Ekskursijas laikā muzejā būs iespēja iepazīties ar Rīdzenes upes vēsturi, uzzināt, kāda izskatījās senā Rīgas osta un kāpēc upe tika aizbērta, varēs apskatīt seno Rīgas kuģi un senlietas, kas atrastas arheoloģiskajos izrakumos aizbērtās Rīdzenes upes gultnē. Ekskursija turpinājumā, dodoties pastaigā pa Vecrīgu, tiks izstaigātas ielas un laukumi, kur kādreiz tecējusi senā Rīdzenes upe.

No pulksten 11.00 līdz 16.30 bērni kopā ar vecākiem radošās darbošanās vietā “Rīga, Rīdzene un es – zīmē, iepazīsti kartes!” varēs trenēt roku kartogrāfijā, iezīmējot Rīdzenes upi Vecrīgas plānā, kā arī zīmēt un krāsot ēkas, kādas iedzīvotāji cēla pirms daudziem gadsimtiem Rīdzenes upes krastā.

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti