Ģimenes studija

Ādas kopšana: Kā tikt galā ar pusaudžu pūtītēm?

Ģimenes studija

Grāmata "Pāru (ne)būšanas". Kā šīs nebūšanas risināt dzīvē?

Bērnudārzu darbalaiks vasarā mainīsies: kā tas ietekmēs ģimeņu ikdienu

Bērnudārzu darba laiki vasarā var mainīties; vecākiem par savām vēlmēm jāinformē dārziņa vadība

Rīgā un arī citās pašvaldībās vasarā mainās pirmsskolu izglītības iestāžu darba laiks - pandēmijas apstākļos daudzi bērnudārzi šovasar darbosies īsāku dienas daļu, tiek veidotas īpašas dežūrgrupas bērniem, kuriem dārziņa pakalpojumi nepieciešami 12 stundas, citur dārziņi tiek slēgti uz mēnesi. Visi bērni, kuriem nepieciešami bērnudārza pakalpojumi, to varēs saņemt, par vēlmēm jāinformē dārziņa vadība.

Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Vineta Jonīte pauž, ka jūnijā un jūlijā turpinās strādāt izglītības iestādes grupas, bet jūlija pēdējā nedēļā un trīs nedēļas augustā dežūrgrupa strādās kaimiņu dārziņā.

Privāto pirmsskolas izglītības iestāžu asociācijas vadītāja un privātā bērnudārza "Creakids" vadītāja Daina Kājiņa informē, ka strādās visi "Creakids"  dārziņi visus vasaras mēnešus. “Mēs esam pakalpojums ģimenei un tas mums ir jānodrošina,” pauž Daina Kājiņa.

Rīgā tiek pētītas vecāku vēlmes un priekšlikumi, salāgojot to ar izglītības iestādes darba laiku un resursiem. Izglītības iestādēm ir tiesības pārtraukt pedagoģisko procesu vasaras laikā, arī saīsināt pedagoģisko procesu līdz 10 stundām dienā ( MK 13. maija noteikumi). Ja nepieciešams pakalpojums 12 stundas, organizēs dežūrgrupas, kuras var izmantot tie vecāki, kuriem nepieciešams pakalpojums visu vasaru, pauž Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Pirmsskolu nodaļas vadītāja Iveta Nagla.

Pandēmijas ietekmē pirmsskolas izglītības iestādēs darba laiki nav izmainīti, tomēr bērnu apmeklējums nav liels, tāpēc nolemts ar šīm izmaiņām racionāli izmantot resursus un arī dod iespēju pedagogiem izmantot atvaļinājumu, situāciju Rīgā raksturo Nagla.

Vecākus, kuriem nepieciešams bērniem garāks dārziņa darba laiks, aicina vērsties pie izglītības iestādes vadītāja, informējot par savu vajadzību un meklēt iespēju izmantot apvienotās grupas, kur ir agrāks/vēlāks darba laiks, informē Nagla.

“Cik tuvu jābūt vasaras bērnudārzam?” jautā kāda radioklausītāja. Nagla skaidro, ka pirmsskolas pakalpojums jānodrošina ģimenes dzīvesvietai vai darbavietai tuvākajā pirmsskolā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt