Bērnu tiesību aizsargi izglītos par «influenceru» ietekmi uz jauniešiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) rīkos tiešsaistes domnīcu “Nevainojamā interneta seja tuvplānā”.

Domnīcas mērķis ir jauniešiem, vecākiem un citiem interesentiem aktualizēt to, ka internetā redzamie influenceri šķietami rada ideālas dzīves tēlu un tam vēlas līdzināties arī jaunieši, savukārt, ja tas neizdodas, rodas dažādas problēmas. Domnīcā piedalīsies dažādi eksperti, kā arī paši influenceri, lai skaidrotu nepieciešamību spēt atdalīt reālo dzīvi no internetā redzamā.

Domnīcu jau no plkst.10 varēs vērot VBTAI mājaslapā, kā arī iestādes “Facebook” lapā.

VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktora vietniece Anda Sauļūna
00:00 / 01:00
Lejuplādēt

“Mūsdienās bērni un jaunieši ļoti aktīvi seko līdzi tādu pazīstamu cilvēku jeb, kā mēs to varam definēt – influenceru aktivitātēm. Noteikti ir bērni, kuri iedvesmojas no tā, ko viņi redz, bet mēs noteikti varam runāt arī par medaļas otru pusi.

Tie bērni, kuri ļoti cenšas līdzināties influenceriem, bet, ja viņiem nav tik daudz “like” vai “sirsniņu”, tad viņi var justies arī bezvērtīgi vai nespējīgi kaut ko panākt.

Tāpat mēs noteikti varam runāt par bērniem, kuri nedaudz glorificē šo influenceru dzīves veidu, nesaprotot, ka tas patiesībā ir gana smags darbs, kas tiek ieguldīts, ka ainas, kas nav tik spožas un krāšņas, paliek aiz kadra. Tā kā tiek atspoguļots tikai tas pozitīvais. Piedalīsies vairāki cilvēki – viens, kas droši vien varētu pretendēt uz šo nosaukumu – influenceris ir Renārs Zeltiņš, tāpat paneļdiskusijā Toms Grēviņš, Sociālo mediju guru Artūrs Mednis, klīniskais psihologs Jānis Lapa, Tāpat arī citi speciālisti,” pastāstīja VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktora vietniece Anda Sauļūna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti