Bērnu slimnīcā jaundzimušajiem ziedotāji sarūpē specializētus krēslus

Pateicoties ziedojumiem, Bērnu slimnīcas jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļas mazo pacientu vecākiem ir sarūpēti 29 jauni un ērti specializētie krēsli, kas ne tikai atvieglos bērnu vecāku ikdienu, bet palīdzēs arī mazajiem ātrāk veseļoties un augt lieliem! Šī gada pavasarī labdarības akcijas ietvaros "Rimi" un "Supernetto" veikalu tīklu klienti saziedoja 21 483,76 eiro specializētu krēslu iegādei, lai palīdzētu tiem mazajiem pacientiem un viņu vecākiem, kuri ikdienā ilgstoši tur mazuli tā sauktajā ķengura metodē, tādejādi veicinot ātrāku un veiksmīgāku bērna atveseļošanos un augšanu.

“Jau gandrīz nedēļu mūsu pašu mazāko pacientu māmiņas un tēti var ne tikai sev, bet arī bērniņam atbilstošā un ērtā veidā sniegt atbalstu. 17.novembris pasaulē tiek atzīmēta kā priekšlaikus dzimušo bērnu diena, un man ir liels prieks, ka mēs kā līdzcilvēki turpinām uzlabot priekšlaikus dzimušo bērnu aprūpi un sniedzam atbalstu viņu vecākiem. Sirsnīgs paldies visiem, kuri gan šoreiz, gan citās reizēs rūpējas par mūsu priekšlaikus dzimušajiem bērniem, sniedzot pavisam konkrētu un ļoti vajadzīgu palīdzību!” pateicību pauda Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

“Kopā mēs esam paveikuši lielu darbu un varam būt lepni! Sākotnēji kopā ar Bērnu slimnīcas fondu cerējām savākt vismaz 15 000 eiro specializēto krēslu iegādei, tāpēc no sirds pateicamies ikvienam "Rimi" un "Supernetto" apmeklētājam visā Latvijā, kuri palīdzēja piepildīt šo sapni par iespējām nodrošināt vecākiem un bērniem atveseļošanās procesam piemērotus apstākļus,” stāsta "Rimi Latvia" sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

Mazie pacienti, kuru svars dažkārt nesasniedz pat vienu kilogramu, Bērnu slimnīcā ikdienā uzturas īpašās gultās vai inkubatoros un ir pieslēgti daudziem aparātiem, kas ļauj viņiem augt, kļūt stiprākiem un veseļoties.

Taču ar to ir par maz, jo katram mazulim ikdienā nepieciešams arī mammas un tēta pieskāriens. Pasaulē ir plaši izplatīta un uz zinātniskiem pierādījumiem balstīta terapijas metode, kas zināma kā ķengura metode, kad mamma un tētis ilgstoši tur bērnu uz krūtīm. Iespēja būt cieši blakus un sajust vienam otru ir svarīga gan bērnam, gan viņa vecākiem, kuriem šis ir emocionāli un arī fiziski grūts laiks.

Katru gadu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā no visas Latvijas ārstējas aptuveni 300 bērni,

kuri ir piedzimuši priekšlaikus vai ir ar nopietnām veselības problēmām.

Lai palīdzētu mazajiem pacientiem atveseļoties un izaugt lieliem, nodaļa ir aprīkota ar mūsdienīgām tehnoloģijām un par bērnu veselību rūpējas pieredzējuši un zinoši ārsti un medmāsas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti