Dienas ziņas

Vijciema čiekurkaltei - kultūras pieminekļa statuss

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Animācijas filmiņa par Padures muižu

Bērnu radīta animācijas filma par Padures muižu piedzīvojusi pirmizrādi

8. februārī pirmizrādi piedzīvoja pērnā gada rudenī veidotā animācijas filma par Padures muižu “Vakarstāsts”. To paši zīmēja, iedziedāja un ierunāja bērni no Salaspils, Rīgas un Kuldīgas novada.

“Reiz sensenos laikos – aizvakar Padures muižā atdzīvojās noslēpums” – ar šādiem vārdiem ikviens interesents bija aicināts uz Padures muižu, kur notika bērnu veidotās animācijas filmiņas “Vakarstāsts” pirmizrāde.

Projektu “Es tevī raugos un gribu būt draugos” izloloja animatore Dace Liepa. Tam pirmais iedvesmas avots bijusi Aināra Krastiņa un Matildes Mežinskas dziesma, kura arī skan filmiņā. Lai bērnus iepazīstinātu ar animācijas pasauli, Dace Liepa šādas darbnīcas veido bieži, parasti tad, kad pabeigts darbs pie kāda liela projekta.

“Animatore, projekta vadītāja Dace Liepa atceras: “Uzzīmēju “Saule brauca debesīs”, lielā filma beidzās, kad tu esi radošajā virpulī iekšā, kā tad bez kino, un tad ir animācijas periodi.”

Padures muižas īpašnieks Jānis Lazdāns skaidro, kā sākusies Padures muižas un Daces Liepas sadarbība –

muižā bija programma, “kas piedāvā radošām personībām dzīvot muižā un radīt kaut kādus darbus, tas bez maksas; man piezvanīja Dace un piedāvāja šādus darbu, un rezultāts man liekas loti labs.”

Darbs pie sešu minūšu garā stāsta sākts jau pērnā gada rudenī. Vispirms uzklausīti Padures nostāsti, kas vēstījuši par muižas īpašnieku Ādolfu Balfūru, viņa bēdīgo galu, kas joprojām dod pamatu spoku stāstiem.

Filmas autori – bērni un jaunieši – ir no Rīgas, Salaspils, Padures un Kuldīgas, kas sevi pinlveidoja animācijas, stāstnieku, pērļošanas, mūzikas, dzejas un mākslas darbnīcās. Vienkopus paveikto viņi ieraudzīja tikai pirmizrādē.

Dace Liepa atzīst, ka šais darbnīcās pirmo reizi filmiņas tapšanā tēli tika pērļoti, te, piemēram, ir zirgs ar pērļu asti un spoks ar greznu pērļu kaklarotu.

Filmiņa dosies arī uz bērnu un jauniešu animācijas festivālu – konkursu “DEBESSmANNA”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti