4. studija

Kāpēc klientam pieslēdz pakalpojumu, no kura viņš ir atteicies, un vēl uzrēķina sodu?

4. studija

Vai seniori, kuri saņem pensiju PrivatBank, attapsies, ka netiek pie naudas?

Vai bērnu rotaļu laukumi pēkšņi slēgti visā Latvijā, vai tikai Mežaparkā?

Bērnu laukumi nav slēgti, bet tajos jāievēro distancēšanās

Āra bērnu spēļu laukumu izmantošana ārkārtējās situācijas laikā nav aizliegta, taču ir jāievēro distancēšanās noteikumi, un, ja laukumos pulcējās pārāk liels cilvēku skaits, pašvaldībām ir tiesības laukumus slēgt, noskaidroja Veselības ministrija.

Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders raidījumam stāstīja, ka tagad gan vecāki, gan bērni īsāku brīdi pavada laukā un šajos laukumiņos nav tik daudz cilvēku.

“Līdz ar to nav ierobežots, vai administratīvi aizliegts šos laukumiņus izmantot no epidemioloģiskā viedokļa. Bet, protams, būtu jāievēro visi tie pamatnosacījumi visām dzīves situācijām. Ja mēs redzam, ka laukumiņš ir ar pietiekami lielu cilvēku skaitu, ka tur ir daudz bērnu, daudz vecāku, varbūt šādos apstākļos uz turieni doties nevajadzētu,” skaidroja Šneiders.

Lai arī šobrīd valstī ir brīvi atļauta bērnu āra izklaides zonu apmeklēšana, nevajag aizmirst par distanci, kā arī roku higiēnu, pārnākot mājās.

Arī Rīgas pašvaldības policisti seko līdzi notiekošajam bērnu un jauniešu atpūtas zonās.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Lāsma Greidāne stāstīja, ka valdības rīkojums par ārkārtas situācijas izsludināšanu pieļauj āra nodarbības, tāpēc šos āra sporta laukumus vajadzētu atstāt pieejamus, lai cilvēki varētu tur nodarboties ar sportu. “Līdzīgi ir ar bērnu sporta laukumiem. Tur šobrīd drīkst atrasties, nekādu aizliegumu nav, ja vien tiek ievērotas distancēšanās prasības,” skaidroja Greidāne.

Rīgas pašvaldības policija “patrulēšanas maršrutos ir iekļāvusi populārākos bērnu sporta laukumus, tie tiek periodiski apsekoti no izsaukumiem brīvajos brīžos. Tomēr jāatzīmē, ka var gadīties situācijas, kad bērnu sporta laukumos saskrien vairāk vecāku un, ja netiek ievērotas šīs distancēšanās prasības, var ziņot policijai,” sacīja Greidāne.

Veselības ministrija savukārt  norāda, ka pašvaldības drīkst lemt par šādu laukumu slēgšanu gadījumos, ja ir pārāk liels cilvēku pieplūdums un to nav iespējams kontrolēt.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī – jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt