Ģimenes studija

Svarīgais kāzu elements - fotogrāfijas. Tiekamies ar fotogrāfiem

Ģimenes studija

"Kas notiek bērnudārzā" - iznākusi Danas Gulbes grāmata vecākiem

Bērnu drošība: gudrās ierīces var palīdzēt, jāzina arī rīcība dažādās situācijās

Bērnu drošības ABC: tehnoloģijas neaizstāj zināšanas par rīcību dažādās situācijās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Vasarā pieaug bērnu traumatisma un nelaimes gadījumu skaits. Bieži vecāki, lai kontrolētu bērnu un atvieglotu viņa saziņu ar vecākiem, izvēlas tehnoloģiju palīdzību. Speciālisti uzsver, ka nozīmīgāk par viedierīcēm bērna drošībai ir bērnam iemācīt, kā jārīkojas dažādās situācijās.

“Ģimenes studijā" diskusija par bērnu drošību vasarā.

Bērnu uzraudzība ar tehnoloģiju palīdzību

Viedpulkstenis ir tehnoloģiska ierīce, ko pieslēdz bērna mobilajam tālrunim vai izmanto atsevišķi (to parasti izvēlas mazākiem bērniem).

Tas ir gan vecāku drošību sajūtai, lai saprastu un pārliecinātos par bērnu atrašanās vietu, gan bērna drošībai. Viedtālrunī ir arī īpašas funkcijas, kuras var izmantot fiziskajām aktivitātēm. Galvenā atšķirība – bērnu viedpulksteņu varianti ir ļoti vienkāršoti.

Viedtālrunis var būt noderīgs bērnam, ja apmaldījies, notikusi kāda neparedzēta situācija, parāda, ka zvana telefons (bērni telefonus bieži atstāj somā, bet viedpulkstenis ir uz rokas).

Trīs bērnu mamma Kristīne Vilcāne izmanto viedpulksteni, lai bērni var sazvanīt mammu.

Ģimenē ir likums, ja zvana divas reizes no vietas, tad ir noticis kas nopietns, kur nepieciešama saruna ar vecākiem.

Viedpulkstenis Kristīnes bērniem darbojas paralēli mobilajam telefonam. Tāpat bērni, kolīdz iemācījušies ciparus, no galvas iemācās mammas telefona numuru.

Vispārējā bērnu drošības ABC vasaras periodam

Drošāk par viedpulksteni ir bērnam iemācīt, kā jārīkojas dažādās situācijās, tehnoloģijas ir tikai palīglīdzeklis. Vairāk jādomā un jārunā par drošības veicināšanu.

Kas bērnam jāiemāca:

Ja notikusi nelaime: pirmais noteikums - saukt palīgā, meklēt kaimiņus vai cilvēkus uz ielas.

Jāmāca pirmās palīdzības sniegšanas pamati.

Drošība pie ūdens – gan droša peldēšanās, nebūt pārgalvīgam, neskriet sakarsušam ūdenī, nepeldēt nepazīstamās peldvietās, nelēkt ūdenī uz galvas.

Drošība uz ceļa - drošība, braucot transportā vai bērnam braucot ar dažādiem transporta līdzekļiem. Jāmāca bērni un pašiem vecākiem jārāda piemērs – kājsargi, elkoņsargi, ķiveres un citi aizsardzības līdzekļi.

Drošība uz batutiem - apkārt batutam nepieciešama ierobežojoša sēta. Vienlaicīgi pa batutu drīkst lēkāt tikai viens bērns.

Slimību profilakses un kontroles centra direktora vietnieks sabiedrības veselības un profilakses jautājumos Dzintars Mozgis pauž, ka traumatisms bērnu vidū ir ļoti augsts, īpaši siltās un saulainās vasarās. Tomēr ir vērojama bērnu traumatisma samazināšanās tendence, kas liecina, ka bērni ir izglītotāki drošības jautājumos, bet ne pietiekami.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti