Bērnu draugs LeNeSOns aicina mazos klausītājus uzzināt, kas ir opera

Lielajā ģildē 22. februārī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) klausītājiem piedāvā vienreizēju pirmo sastapšanos ar operas žanru. Izrādē “LeNeSOns un Mocarta opera” iemīļotais bērnu draugs – lelle LeNeSOns – palīdzēs iepazīt Volfganga Amadeja Mocarta operu “Bastiēns un Bastiēna”, kas Latvijā skan ļoti reti, paziņojumā presei pauda pasākuma organizētāji.

Operu “Bastiēns un Bastiēna” Volfgangs Amadejs Mocarts sarakstīja vien 12 gadu vecumā, un stāsts ir par divu jauniešu draudzību. Ganu meitene Bastiēna baidās, ka viņas labākais draugs Bastiēns ir par viņu aizmirsis kādas skaistas meitenes dēļ, un lūdz padomu drauga atgūšanai nejauši satiktam vietējam burvim. Tikmēr pie burvja dodas arī pats Bastiēns, taujādams pēc padoma meitenes mīlestības atgūšanā. Satiekoties pie burvja, abi izlemj salabt un pateikties burvim par palīdzību. Izrādi papildinās košas videoprojekcijas, un mazie klausītāji paši varēs iesaistīties muzikālajos piedzīvojumos.

Diriģents – kora “Kamēr…” vadītājs Aivis Greters. Lomās iejutīsies jaunie dziedātāji Katrīna Paula Felsberga, Ansis Bētiņš un Edgars Skarbulis.

Katrīna Paula Felsberga absolvējusi Rīgas Doma kora skolu, kur mācījās klasisko solodziedāšanu un kordiriģēšanu. 2019. gada rudenī uzsākusi studijas Berlīnes Mākslu augstskolā. Dziedājusi solo 2018. gada Dziesmusvētku noslēguma koncertā, galveno lomu mūziklā “Mana skaistā lēdija”, solo izvērstas formas darbu atskaņojumos, mūziklos un operās.

Tenors Ansis Bētiņš ieguvis maģistra grādu senās mūzikas dziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA). Studējis Luidži Kerubīni konservatorijā Florencē. Viņa repertuārs aptver dažādus mūzikas stilus un laikmetus, sākot no baroka līdz laikmetīgajai mūzikai. Kopš 2016. gada viens no vadošajiem solistiem baroka korī ''Collegium Choro Musici Riga''. JVLMA docētājs.

Baritons Edgars Skarbulis dziedātāja gaitas aizsācis jauniešu korī “Kamēr…”, vēlāk vokālo mākslu bakalaura un maģistrantūras studijās apguvis JVLMA. Kopš 2018. gada turpina pēcmaģistrantūras studijas Mannheimas Mūzikas augstskolā Vācijā. Bijis Latvijas Nacionālās operas kora mākslinieks, bijis jauniešu kora “Kamēr…” vokālais pedagogs un projektu vadītājs.

Operas izrādē piedalīsies arī Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris "Tiara".

Starpbrīdī bērniem būs iespēja pašiem iesildīt balsis, Airas Birziņas un meiteņu kora "Tiara" vadībā apgūstot fragmentu no operas. Tāpat būs iespēja izveidot Bastiēna, Bastiēnas un burvja siluetus, kā arī iepazīt jaunu mūzikas instrumentu – čellu.

Šajā sezonā LeNeSOna koncertciklu režisē “Lielā Kristapa” nominante un kampaņas “#iamintrovert” idejas autore Una Rozenbauma, savukārt LeNeSOnam atdzīvoties palīdz talantīgie aktieri Valdis Vanags un Aleksejs Geiko. Izrādes krāšņos tērpus veidojusi māksliniece Kristīne Abika.

Koncertcikls bērniem ir LNSO tradīcija jau desmit sezonu garumā ar mērķi rosināt interesi par klasisko mūziku jaunākajos klausītājos. Pirmo reizi visu šo gadu garumā koncertā apmeklētāji redzēs operas iestudējumu. Koncertizrāžu centrālais tēls LeNeSOns gadu gaitā kļuvis par iemīļotu bērnu draugu. LeNeSOns piedalās koncertos, lai caur dažādiem piemēriem atklātu orķestra krāsaino dzīvi, kā arī mācītu un izglītotu auditoriju par koncertā ievērojamajām ētikas normām gan latviešu, gan krievu valodā. Koncertu starpbrīži tiek atvēlēti dažādām radošajām aktivitātēm un darbnīcām.

22. februārī mākslinieki uzstāsies divreiz – pl. 11.00 krievu valodā ar Alekseju Geiko un pl. 14.00 latviešu valodā, piedaloties Valdim Vanagam.

LNSO 2019./2020. gada ģimeņu koncertcikla sezonas noslēgumā 18. aprīlī LeNeSOns kopā ar mazajiem klausītājiem iepazīs komponista Roberta Šūmaņa “Bērnu ainas”, kas rakstītas klavierēm, bet šoreiz izskanēs krāšņā orķestra instrumentācijā. Rindā kārtosies skaņdarbi par interesantiem stāstiem, citām zemēm un to cilvēkiem, neredzīgā vīra spēli, karnevāla tēli – Pjero un Arlekīns, bruņiniekiem un viņu zirgiem, kaut ko biedējošu, kaut ko nopietnu, par to, kā runā dzejnieks, bet vispopulārākā daļa zināma ar nosaukumu “Sapņojums”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt